ycipk-43o10j

Strajk nauczycieli 2019. Agata Kornhauser-Duda "działa po cichu"

Strajk nauczycieli - Agata Kornhauser-Duda nie powiedziała o nim ani słowa. Nie stanęła w obronie pedagogów, mimo że zanim została pierwszą damą, była jednym z nich. Tymczasem okazuje się, że małżonka prezydenta po cichu działała w sprawie i chce pomóc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie z września 2018 r. z obchodów 135-lecia szkoły, w której uczyła Agata Kornhauser-Duda
Zdjęcie z września 2018 r. z obchodów 135-lecia szkoły, w której uczyła Agata Kornhauser-Duda (East News, Fot: Marek Lasyk)
ycipk-43o10j

Słowa prezydenta Andrzeja Dudy, które wypowiedział we wtorek w Kole, w województwie wielkopolskim, z pewnością nie spodobały się rządowi. Głowa państwa stwierdziła, że pensje nauczycielskie, które przedstawia władza, to "fałszywe dane".

To nie wszystko. W rozmowie z "Faktem" jedna z uczestniczek spotkania z Dudą przyznała, że prezydent wspomniał o swojej małżonce. - Powiedział nam, że jest trochę kłótni w obozie władzy, ale że jego żona robi bardzo wiele, więc jest nadzieja - podkreśliła Dorota Szkudlarek.

Protestujący nie ukrywają, że to dla nich dobra wiadomość. - Uczestnictwo pani prezydentowej bardzo pomogłoby w porozumieniu. A czas nagli - zaznaczyła Katarzyna Prądzyńska, nauczycielka z Koła.

ycipk-43o10j

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Jarosław Gowin dostał niewygodne pytanie o zarobki

Jak donosi "Fakt", pierwsza dama "po cichu mediowała w sprawie", spotkała się nawet z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na tym nie poprzestanie. Ma usiąść przy okrągłym stole i tym samym pomóc w rozwiązaniu sporu między rządem a nauczycielami. Dziennik zaznacza jednocześnie, że Kornhauser-Duda nie będzie oficjalnym mediatorem.

Przypomnijmy, że nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, gdzie Kornhauser-Duda uczyła niemieckiego, zwrócili się do niej. W liście przyznali, że zachowanie pierwszej damy budzi w nich "żal, rozczarowanie i narastający gniew".

ycipk-43o10j

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-43o10j

ycipk-43o10j
ycipk-43o10j