Trwa ładowanie...

Stowarzyszenie Wiosna podjęło uchwałę. Nowa funkcja byłej prezes

Joanna Sadzik, która była do niedawna prezesem Stowarzyszenia Wiosna będzie teraz pełnić funkcję Dyrektora Zarządzającego. Decyzję podjął nowy zarząd. Potwierdził też, że nie będzie wyciągać konsekwencji wobec osób, które informowały o nieprawidłowościach w organizacji.

Stowarzyszenie Wiosna podjęło uchwałę. Nowa funkcja byłej prezesŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d12xwmb

Stowarzyszenie Wiosna podjęło w poniedziałek decyzję ws. uchwał formalizujących zawarte w środę porozumienie. Najważniejszym postanowieniem ma być zapewnienia reprezentatywności poszczególnych grup prowadzących projekty Wiosny. Nowy zarząd chce aby "formuła w sposób dojrzały oddawała to, czym Stowarzyszenie było w ostatnich latach - ruchem społecznym współtworzonym przez setki tysięcy osób".

Do członków Stowarzyszenia mają dołączyć reprezentanci pracowników, wolontariuszy, ekspertów i partnerów. Odbędzie się to w ramach odpowiednich uchwał Zarządu po konsultacjach z dotychczasowymi członkami Wiosny, które odbędą się przed zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem w lipcu br. Władze zapewniają, że dołożą starań, aby organizacja była "transparentna i godna zaufania". Wszelkie umowy mają być do wglądu.

Potwierdzono również, że poprzednia prezes Joanna Sadzik zostanie Dyrektor Zarządzającą. Jako powód wskazano "jej doświadczenie w zarządzaniu organizacją i przeprowadzaniu jej przez kryzys, które jest niekwestionowalne i szczególnie dziś potrzebne". Zarząd Stowarzyszenia nie wyciągnie również konsekwencji wobec osób, które informowały o nieprawidłowościach w Wiośnie. "Chcemy działać w duchu szacunku do wszystkich. Nie dajemy zgody na przemoc" - przekonują nowe władze.

d12xwmb

Nową prezes została Anna Wilczyńska. Na wiceprezesów wybrano Dominikę Langer-Gniłkę, Annę Korzycką i Łukasza Słoniowskiego. Obrady trwały blisko dziewięć godzin. Kryzys w Stowarzyszeniu trwa od września 2018 r., kiedy wyszło na jaw, że kierujący Wiosną ks. Jacek Stryczek mógł stosować mobbing wobec pracowników. Konflikt zaostrzył się w momencie, gdy władzę próbował przejąć jego współpracownik ks. Grzegorz Babiarz.

Zobacz też: #Newsroom. Gośćmi programu Patryk Jaki i prof. Ewa Łętowska

Źródło: wiosna.org.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12xwmb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12xwmb
Więcej tematów