Trwa ładowanie...
dfc4r81

Nowe fakty ws. stowarzyszenia Wiosna. Sąd ustanowił kuratora

Sąd Rejonowy dla Krakowa ustanowił na posiedzeniu niejawnym kuratora dla stowarzyszenia Wiosna. Tę funkcję będzie pełnił radca prawny, Karol Tatar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stowarzyszenie Wiosna słynie z akcji "Szlachetna Paczka"
Stowarzyszenie Wiosna słynie z akcji "Szlachetna Paczka" (PAP)
dfc4r81

Powołany kurator ma za zadanie zwołanie walnego zgromadzenia stowarzyszenia w ciągu 6 miesięcy od jego ustanowienia. To jednak nie wszystko. Radca prawny będzie również reprezentować stowarzyszenie w sprawach majątkowych.

Kurator jest również zoobowiązany do składania sprawozdań z podjętych czynności. Pierwszy taki dokument ma zostać złożony do 20 czerwca 2019 r. Kolejne sprawozdania mają być dostarczone w odstępach czasu nie dłuższych niż dwa miesiące.

Zamieszanie wokół zarządu Wiosny trwa od wielu tygodni. W lutym ks. Babiarz został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako prezes stowarzyszenia. Tuż po tym jednak, krakowska Prokuratura Rejonowa wystąpiła o ustanowienie w nim kuratora.

dfc4r81

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

Mobbing w Wiośnie?

O samej Wiośnie mówi się od kilku lat. Oprócz tego, że znana jest z corocznej organizacji Szlachetnej Paczki, coraz więcej było też doniesień o niepokojących zachowaniach jej poprzedniego prezesa - księdza Jacka Stryczka. Sytuację opisał Onet. Jak wynikało z relacji pracowników, "ksiądz z pasją testował na kolejnych współpracownikach techniki mobbingowe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia.pl

dfc4r81

Podziel się opinią

Share
dfc4r81
dfc4r81
Więcej tematów