Trwa ładowanie...
d113gvp

Stocznia Szczecińska we wtorek "na tapecie" rządu


We wtorek rząd ma podjąć decyzję o
dokapitalizowaniu Agencji Rozwoju Przemysłu dodatkowym pakietem
akcji. Pozwoli to ARP na poręczenie bankom kredytu w wysokości 40
mln USD. Kredyt będzie przeznaczony dla Stoczni Szczecińskiej.

d113gvp
d113gvp

W poniedziałek minister skarbu Wiesław Kaczmarek zapowiedział, że przedstawi na posiedzeniu rządu propozycję, którymi akcjami spółek skarbu państwa zostanie dokapitalizowana ARP.

Protest w Stoczni trwa od tygodnia. Pracownicy domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń. Rząd zaoferował pomoc zakładowi pod warunkiem przejęcia nad nim kontroli przez Skarb Państwa.

W niedzielę minister gospodarki Jacek Piechota zapowiedział, że we wtorek nowy zarząd podpisze z ministrem skarbu umowę o pożyczkę, dzięki której stocznia najpóźniej w środę otrzyma ok. 8,5 mln zł jako zaliczkę na wynagrodzenia dla pracowników. Informację tę potwierdził w poniedziałek w Radiu Zet minister skarbu Wiesław Kaczmarek.

Piechota poinformował, że w środę spotka się z nowym zarządem holdingu, aby omówić harmonogram wznowienia produkcji, co miałoby nastąpić w czerwcu.

d113gvp

Stocznia Szczecińska Porta Holding SA straciła w październiku płynność finansową. Od 4 marca tego roku około sześciu tysięcy pracowników holdingu przebywa na przymusowych urlopach i tzw. płatnym postojowym, za co nie otrzymali jednak wynagrodzenia. Ostatni raz pensje dostali za luty.

Ponadto Rada Ministrów rozpatrzyć ma też we wtorek m.in. dokumenty związane z realizacją "Strategii gospodarczej rządu". Wśród nich jest projekt ustawy o usługach pocztowych oraz projekt ustawy o nadzorze ubezpieczeniowym i emerytalnym oraz rzeczniku ubezpieczonych.

Rząd przyjmie też modyfikację stanowiska w obszarze polityka konkurencji, w odniesieniu do Specjalnych Stref Ekonomicznych. Rzeczniczka UKIE Ewa Haczyk poinformowała, że modyfikacja ma polegać na określeniu mandatu negocjatorów, którzy będą kontynuować rokowania z przedsiębiorcami z SSE.

UE domaga się zlikwidowania tych stref, w których pomoc państwa przekracza określone w Unii normy. Negocjatorzy ustalają warunki, na których przedsiębiorstwa gotowe są zrezygnować z tej pomocy. (and)

d113gvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113gvp
Więcej tematów