Trwa ładowanie...
d4bkb3r

Sterydy zamiast proszku do pieczenia w przesyłce z Hongkongu

Mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przechwycili ponad 5 kilogramów sterydów anabolicznych. Nielegalne substancje zostały ukryte w opakowaniach po proszku do pieczenia.
Share
Sterydy były warte 27 tys. zł
Sterydy były warte 27 tys. złŹródło: mazowieckie.kas.gov.pl
d4bkb3r

Pakunki przyleciały do Polski z Hong-Kongu i miały trafić do odbiorców w powiecie wołomińskim. Sterydy znajdowały się w czterech paczkach. Zgodnie z dokumentami przewozowymi, miały być w nich plastikowe pojemniki, wypełnione proszkiem do pieczenia oraz wyrobu lodów. Pojemniki rzeczywiście znajdowały się w paczkach, ale ich zawartość okazała się zupełnie inna.

Nie pomogły nawet suszone owoce, które nadawca dla niepoznaki wrzucił do przesyłek. Funkcjonariusze ustalili, że ukryte w pakunkach biały proszek oraz żółta oleista substancja to sterydy anaboliczne. Wartość rynkową specyfików oszacowali na 27 tysięcy złotych.

d4bkb3r

Zgodnie z przepisami polskiego prawa za wprowadzenie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez posiadanego pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub do 2 lat więzienia.

Zobacz także: Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bkb3r

Podziel się opinią

Share
d4bkb3r
d4bkb3r
Więcej tematów