Trwa ładowanie...

Stefan W. po obserwacji psychiatrycznej. Co dalej z zabójcą Pawła Adamowicza?

Obserwacja psychiatryczna Stefana W., podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska, dobiegła końca. Biegli z Krakowa przygotują teraz opinię psychiatryczną. Na jej podstawie prokurator stwierdzi, czy Stefan W. był poczytalny podczas ataku na Pawła Adamowicza.
Share
Obserwacja Stefana W. dobiegła końca
Obserwacja Stefana W. dobiegła końcaŹródło: East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter
dde4sm3

Biegli psychiatrzy prowadzili obserwację Stefana W. w szpitalu przy areszcie śledczym w Krakowie. Specjaliści zdecydowali, że nie będą wnioskować o jej przedłużenie.

Teraz biegli mają czas na przygotowanie opinii o stanie psychicznym podejrzanego. Będzie ona decydująca dla prokuratury w Gdańsku, która jeszcze nie postawiła Stefanowi W. zarzutów. W przypadku gdy orzekną o jego niepoczytalności w momencie ataku na Pawła Adamowicza, może udać mu się uniknąć dożywocia.

Koniec obserwacji Stefana W. Biegli przygotowują opinię

Sam Stefan W. wróci w najbliższym czasie do aresztu w Gdańsku. Tam będzie czekał na przedstawienie mu zarzutów i rozprawę przed sądem.

dde4sm3

Zobacz też: Donald Tusk: jesteście dzisiaj wszyscy gośćmi Pawła Adamowicza

27-latek jest podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska. 13 stycznia tego roku wbiegł na scenę tamtejszego finału WOŚP i pchnął Pawła Adamowicza nożem. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł.

Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był przez ostatnie 20. Jego miejsce w gdańskim ratuszu zajęła Aleksandra Dulkiewicz, a jego żona Magdalena Adamowicz została europosłanką Koalicji Europejskiej.

Czytaj też: Cela pod specjalnym nadzorem. Obserwacja podejrzanego o zabójstwo Adamowicza
Dziwne zachowanie Stefana W. Nie było z nim kontaktu

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

dde4sm3

Podziel się opinią

Share
dde4sm3
dde4sm3
Więcej tematów