Trwa ładowanie...

Stefan W. po obserwacji psychiatrycznej. Co dalej z zabójcą Pawła Adamowicza?

Obserwacja psychiatryczna Stefana W., podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska, dobiegła końca. Biegli z Krakowa przygotują teraz opinię psychiatryczną. Na jej podstawie prokurator stwierdzi, czy Stefan W. był poczytalny podczas ataku na Pawła Adamowicza.

Stefan W. po obserwacji psychiatrycznej. Co dalej z zabójcą Pawła Adamowicza?Źródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk/Reporter
d1u6nzh
d1u6nzh

Biegli psychiatrzy prowadzili obserwację Stefana W. w szpitalu przy areszcie śledczym w Krakowie. Specjaliści zdecydowali, że nie będą wnioskować o jej przedłużenie.

Teraz biegli mają czas na przygotowanie opinii o stanie psychicznym podejrzanego. Będzie ona decydująca dla prokuratury w Gdańsku, która jeszcze nie postawiła Stefanowi W. zarzutów. W przypadku gdy orzekną o jego niepoczytalności w momencie ataku na Pawła Adamowicza, może udać mu się uniknąć dożywocia.

Koniec obserwacji Stefana W. Biegli przygotowują opinię

Sam Stefan W. wróci w najbliższym czasie do aresztu w Gdańsku. Tam będzie czekał na przedstawienie mu zarzutów i rozprawę przed sądem.

Zobacz też: Donald Tusk: jesteście dzisiaj wszyscy gośćmi Pawła Adamowicza

27-latek jest podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska. 13 stycznia tego roku wbiegł na scenę tamtejszego finału WOŚP i pchnął Pawła Adamowicza nożem. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł.

d1u6nzh

Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był przez ostatnie 20. Jego miejsce w gdańskim ratuszu zajęła Aleksandra Dulkiewicz, a jego żona Magdalena Adamowicz została europosłanką Koalicji Europejskiej.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d1u6nzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6nzh
Więcej tematów