Trwa ładowanie...
d1wpnui

Dziwne zachowanie Stefana W. Nie było z nim kontaktu

Nie udało się przesłuchać Stefana W., nożownika, który zaatakował Pawła Adamowicza. Miał on zeznawać w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez gdańskich policjantów. Radio Gdańsk informuje o dziwnym zachowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stefan W. oskarżony o zabójstwo Pawła Adamowicza
Stefan W. oskarżony o zabójstwo Pawła Adamowicza (East News)
d1wpnui

Stefan W. na status pokrzywdzonego w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez dwóch policjantów z Komendy Miejskiej w Gdańsku. Mieli oni ujawnić w internecie film z ataku na prezydenta Gdańska, który był materiałem dowodowym.

Ktoś rozsyłał także zdjęcie Stefana W., ale w tym przypadku nie ustalono podejrzanego.

Zabójca Adamowicza miał być w tej sprawie przesłuchany w prokuraturze w Gdyni. Zadano mu dwa pytania, jednak na żadne nie odpowiedział. Ponadto nie wiedział nawet, gdzie jest i dlaczego - czytamy na stronie Radia Gdańsk.

d1wpnui

Nie wiadomo co było powodem takiego zachowania. Przypuszcza się, że mężczyzna mógł zostać czymś otumaniony lub symulował.

W tym pierwszym przypadku może to być efektem leków, które dostał w więzieniu.

Zobacz także: #15LatRazem. Wiedzieliśmy, że język polski jest trudny. Ale nie, że aż tak

Gdańsk. Zabójstwo Pawła Adamowicza

Przypomnijmy, że w niedzielę 13 stycznia 2019 r. o godz. 19:55 27-letni mieszkaniec Gdańska Stefan W. wszedł na scenę przed światełkiem do nieba WOŚP.

d1wpnui

Mężczyzna zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zadał mu kilka ciosów. Urazy prezydenta Gdańska były bardzo ciężkie; poważna rana serca, rana przepony, jamy brzusznej. Mimo kilkugodzinnej operacji, przetoczenia 20 litrów krwi, lekarze poinformowali, że nie udało się go uratować. Zmarł dzień później przed godziną 15.

27-latek po ataku na Pawła Adamowicza przez mikrofon krzyczał: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz.

Napastnik został zatrzymany. Okazuje się, że w grudniu wyszedł z więzienia. Był wcześniej karany. Usłyszał zarzut zabójstwa.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d1wpnui

Podziel się opinią

Share
d1wpnui
d1wpnui
Więcej tematów