placeholder_3r9t7o

Dziwne zachowanie Stefana W. Nie było z nim kontaktu

Nie udało się przesłuchać Stefana W., nożownika, który zaatakował Pawła Adamowicza. Miał on zeznawać w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez gdańskich policjantów. Radio Gdańsk informuje o dziwnym zachowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stefan W. oskarżony o zabójstwo Pawła Adamowicza
Stefan W. oskarżony o zabójstwo Pawła Adamowicza (East News)
placeholder_3r9t7o

Stefan W. na status pokrzywdzonego w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez dwóch policjantów z Komendy Miejskiej w Gdańsku. Mieli oni ujawnić w internecie film z ataku na prezydenta Gdańska, który był materiałem dowodowym.

Ktoś rozsyłał także zdjęcie Stefana W., ale w tym przypadku nie ustalono podejrzanego.

Zabójca Adamowicza miał być w tej sprawie przesłuchany w prokuraturze w Gdyni. Zadano mu dwa pytania, jednak na żadne nie odpowiedział. Ponadto nie wiedział nawet, gdzie jest i dlaczego - czytamy na stronie Radia Gdańsk.

placeholder_3r9t7o

Nie wiadomo co było powodem takiego zachowania. Przypuszcza się, że mężczyzna mógł zostać czymś otumaniony lub symulował.

W tym pierwszym przypadku może to być efektem leków, które dostał w więzieniu.

Zobacz także: #15LatRazem. Wiedzieliśmy, że język polski jest trudny. Ale nie, że aż tak

placeholder_3r9t7o

Gdańsk. Zabójstwo Pawła Adamowicza

Przypomnijmy, że w niedzielę 13 stycznia 2019 r. o godz. 19:55 27-letni mieszkaniec Gdańska Stefan W. wszedł na scenę przed światełkiem do nieba WOŚP.

Mężczyzna zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zadał mu kilka ciosów. Urazy prezydenta Gdańska były bardzo ciężkie; poważna rana serca, rana przepony, jamy brzusznej. Mimo kilkugodzinnej operacji, przetoczenia 20 litrów krwi, lekarze poinformowali, że nie udało się go uratować. Zmarł dzień później przed godziną 15.

27-latek po ataku na Pawła Adamowicza przez mikrofon krzyczał: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz.

placeholder_3r9t7o

Napastnik został zatrzymany. Okazuje się, że w grudniu wyszedł z więzienia. Był wcześniej karany. Usłyszał zarzut zabójstwa.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

placeholder_3r9t7o
Polub WP Wiadomości
placeholder_3r9t7o
placeholder_3r9t7o