Trwa ładowanie...
ddb8835

Staranował policyjną blokadę i uciekł do lasu. Policjantom z Leszna udało się go zatrzymać

• Policjanci postawili blokadę na drodze, aby zatrzymać złodziei samochodów
• Kierowca jednego z aut, którym poruszali się przestępcy, staranował radiowóz i uciekł do lasu
• Leszczyńskim policjantom udało się namierzyć i zatrzymać uciekiniera
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Staranował policyjną blokadę i uciekł do lasu. Policjantom z Leszna udało się go zatrzymać
(KMP w Lesznie)
ddb8835

Policjanci z Leszna od dłuższego czasu prowadzili śledztwo w sprawie złodziei samochodów działających na terenie całej Wielkopolski. Po namierzeniu podejrzanych 10 lutego w godzinach nocnych przygotowano na nich zasadzkę. Na drodze krajowej nr 12 policjanci zastawili blokadę, chcąc zatrzymać złodziei poruszających się samochodami marki BMW oraz Mercedes Sprint.

- Samochód marki BMW został zablokowany, a jego kierowca zatrzymany. Natomiast kierujący sprinterem na widok policji przyspieszył, taranując po drodze radiowóz, a następnie w trakcie podjętej ucieczki, uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna zbiegł do pobliskiego lasu – relacjonuje przebieg zdarzenia Ewelina Mielcarek-Szymańska z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Chociaż złodziejowi udało się uciec, niedługo cieszył się wolnością. Leszczyński policjanci właśnie poinformowali, że udało się go namierzyć i zatrzymać.

ddb8835

- Podczas zatrzymania mężczyzna stawiał czynny opór, usiłował również wprowadzić w błąd policjantów podając niewłaściwe dane osobowe – opisuje Mielcarek-Szymańska.

Zatrzymanym okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Usłyszał zarzuty kradzieży czterech aut z Leszna i z Poznania oraz umyślnego zniszczenia radiowozu. Na wniosek prokuratury został aresztowany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

ddb8835

Podziel się opinią

Share
ddb8835
ddb8835
Więcej tematów