Trwa ładowanie...

Staniszkis chce połączenia Nowoczesnej i PO. "Platforma Nowoczesna"

– Sama krytykowałam ciepłą wodę w kranie u Tuska, ale groźba pogłębienia dewastacji państwa, której dokonuje PiS, jest jednak dużo gorsza – mówi Jadwiga Staniszkis. Zdaniem socjolog Nowoczesna powinna połączyć się z Platformą Obywatelską i teraz jest na to ostatni dzwonek.

Staniszkis chce połączenia Nowoczesnej i PO. "Platforma Nowoczesna"Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d3us0w9
d3us0w9

Staniszkis sugeruje, że Ryszard Petru powinien dogadać się z Grzegorzem Schetyną i zostać wiceprzewodniczącym nowej partii, np. od spraw programowych. – Nowoczesna powinna właśnie w tym momencie, kiedy ma jeszcze jakiś kapitał, połączyć się z PO – twierdzi socjolog w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

To reakcja na najnowsze wyniki sondaży. Wynika z nich, że poparcie dla Nowoczesnej zmalało do nawet 4 proc.

d3us0w9

Posłanki Nowoczesnej na plus

– Szkoda byłoby tego potencjału, który jest w Nowoczesnej, tych świetnych, wybijających się posłanek – uważa Staniszkis. Jej zdaniem połączenie mogłoby zaowocować zmianą nazwy partii na „Platforma Nowoczesna” – Byłoby to uhonorowanie partii Petru, która niestety nie potrafiła pokazać, czym różni się od PO. Nie pokazała różnicy pokoleniowej, nowego nurtu, mimo że Petru jest dobrym ekonomistą i mógł w tym kierunku pójść - dodaje socjolog.

PiS in minus

Staniszkis, która w okresie kampanii wyborczej wspierała PiS, jest już partią rozczarowana.– Sama krytykowałam ciepłą wodę w kranie u Tuska, ale groźba pogłębienia dewastacji państwa, której dokonuje PiS, jest jednak dużo gorsza – przyznaje.

Źródło: AIP

d3us0w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3us0w9
Więcej tematów