Trwa ładowanie...
d1rdmwn

Stanisław Piotrowicz o Małgorzacie Gersdorf. Po wejściu w życie nowelizacji zostanie I Prezes SN

Poseł PiS uważa, że mimo konieczności nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, decyzja o przeniesieniu sędziów po 65 roku życia w stan spoczynku była słuszna. - Czasami trzeba wykonać jeden krok do tyłu, żeby móc zrobić kilka kroków do przodu - twierdzi.
Share
Stanisław Piotrowicz skomentował powrót Małgorzaty Gersdorf na stanowisko I Prezes Sądu najwyższego
Stanisław Piotrowicz skomentował powrót Małgorzaty Gersdorf na stanowisko I Prezes Sądu najwyższegoŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d1rdmwn

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Taki ruch wymógł na rządzie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przepisy zostały przyjęte w trybie ekspresowym. Wyrok nakazuje przywrócenie sędziów po 65 roku życia do orzekania. Wcześniej zostali przeniesieni w stan spoczynku.

Stanisław Piotrowicz przyznaje, że to kolejny etap reformy sądownictwa. - Nie zawsze jest tak, że cały czas idzie się do przodu. Czasami trzeba wykonać jeden krok do tyłu, żeby móc zrobić kilka sensownych kroków do przodu. Już przecież mamy pewne osiągnięcia w zakresie reformy. Myślę, że będziemy usprawniać wymiar sprawiedliwości - powiedział w rozmowie z PAP.

d1rdmwn

Polityk PiS wyjaśnił też rolę Małgorzaty Gersdorf po przyjęciu nowelizacji ustawy o SN. - Jeżeli przepisy przyjmie Senat, a potem podpisze je prezydent i zostanie to opublikowane w Dzienniku Ustaw, wówczas pani profesor będzie I Prezes Sądu najwyższego - tłumaczył. Dodał też, że przywróceni sędziowie będą pracować do 65 roku życia "jak wszyscy Polacy".

Zobacz także: Emocje wokół Gersdorf. Adam Bielan komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rdmwn

Podziel się opinią

Share
d1rdmwn
d1rdmwn
Więcej tematów