Trwa ładowanie...
d1rkg80

Przewodniczący KRS o Małgorzacie Gersdorf. "Ponownie zostanie I Prezes Sądu Najwyższego"

Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie kolejny projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Leszek Mazur uważa, że przez ten ruch można będzie uznać "kadencję Małgorzaty Gersdorf za nieprzerwaną". Do sprawy odniosła się również sama zainteresowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowelizacja ustawy o IPN sprawi, że Małgorzata Gersdorf ponownie zostanie I Prezes Sądu Najwyższego
Nowelizacja ustawy o IPN sprawi, że Małgorzata Gersdorf ponownie zostanie I Prezes Sądu Najwyższego (PAP, Fot: Rafał Guz)
d1rkg80

W środę do Sejmu trafił kolejny projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS. Dotyczy on wprowadzenia sędziów SN w stan spoczynku. Nowe przepisy umożliwią im powrót. Taką decyzję wymógł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Nowela jest rozpatrywana w ekspresowym tempie. W Sejmie trwa pierwsze czytanie. II zaplanowane jest na godz. 21.30.

W uzasadnieniu napisano m.in., że wejście w życie ustawy pozwoli uznać kadencję "Małgorzaty Gersdorf za nieprzerwaną". - To kompromisowe rozwiązanie należy ocenić za pozytywne. Prof. Gersdorf ponownie zostanie I Prezes Sądu Najwyższego i członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Cieszę się, że został zrobiony krok do przodu - powiedział w rozmowie z TVN24 szef KRS Leszek Mazur.

Do sprawy odniosła się również sama zainteresowana. - Ustawa jeśli chodzi o skutki zabezpieczenia nie była potrzebna. Ona na przyszłość ma na celu coś zmienić. Nie wiemy jakie są plany PiS. Poczekam aż zostanie przyjęta. Ustawa nie została jeszcze uchwalona przez Senat i prezydenta. Władza ma różne pomysły - powiedziała Gersdorf.

d1rkg80

Kadencja Gersdorf kończy się w 2020 r. Według niektórych interpretacji jej rządy jako I Prezes SN zostały wygaszone, ponieważ ukończyła 65 rok życia. Dodatkowo nie złożyła oświadczenia o woli do dalszego sprawowania urzędu do prezydenta Andrzeja Dudy. Część osób wskazywała, że to Konstytucja precyzuje jak długo swój urząd sprawuje I Prezes Sądu Najwyższego.

Zobacz także: Hofman podaje przepis, jak skupić na sobie uwagę mediów. "Spóźniasz się chwilę…”

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rkg80

Podziel się opinią

Share

d1rkg80

d1rkg80
Więcej tematów