Trwa ładowanie...
d31jjop

Jacek Czaputowicz odpowiada Małgorzacie Gersdorf. "Wyrok TSUE jej nie dotyczy"

Szef MSZ odniósł się do wypowiedzi I prezes Sądu Najwyższego, która uważa, że "nieprzerwanie" pełni swoją funkcję. - W orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE nie ma nic w jej sprawie. Ona jest w stanie spoczynku - powiedział Jacek Czaputowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Czaputowicz uważa, że Małgorzata Gersdorf nie jest I prezes Sądu Najwyższego
Jacek Czaputowicz uważa, że Małgorzata Gersdorf nie jest I prezes Sądu Najwyższego (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d31jjop

W piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podjął decyzję o zawieszeniu niektórych przepisów, dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. W poniedziałek Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów, aby wrócili do orzekania. Zaznaczyła też, że w dalszym ciągu "nieprzerwanie pełni obowiązki I prezes SN". Do wyroku TSUE odniósł się Jacek Czaputowicz.

Minister Spraw Zagranicznych zaznaczył, że trzeba będzie wprowadzić nowelę ustawy o Sądzie Najwyższym, aby umożliwić powrót sędziom w stanie spoczynku. - Trzeba znaleźć rozwiązanie, aby wprowadzić w życie te postępowanie - zaznaczył cytowany przez PAP na swojej stronie internetowej. Decyzja ma jednak nie dotyczyć Gersdorf.

- Nie ma wątpliwości, że pani profesor Gersdorf nie jest już prezesem Trybunału. Ona jest w stanie spoczynku. My tak to interpretujemy. W orzeczeniu TSUE nie ma nic w sprawie funkcji prezesa poza tym, że nie należy go powoływać. Na to, kto będzie prezesem, trzeba poczekać na ostatecznie orzeczenie - dodał Czaputowicz.

d31jjop

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31jjop

Podziel się opinią

Share

d31jjop

d31jjop
Więcej tematów