Trwa ładowanie...
d2k5ahj

Stanisław Kogut nie żyje. Politycy żegnają byłego senatora

Stanisław Kogut - były senator PiS z Sądeczczyzny - zmarł w wieku 67 lat. Polityk był zakażony koronawirusem. - Wiedziałem też, że miał cukrzycę, ale nie miałem pojęcia, że to jest tak poważne i doprowadzi to do śmierci - powiedział w rozmowie z WP były marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Kogut nie żyje - miał 67 lat
Stanisław Kogut nie żyje - miał 67 lat (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2k5ahj

- To bardzo smutna wiadomość, znałem Stanisława Koguta od wielu lat z parlamentu. Choć zawiodłem się na jego uczciwości. Jednak bardzo mi przykro z powodu jego śmierci, słyszałem o jego chorobie. Wiedziałem też, że miał cukrzycę, ale nie miałem pojęcia, że to jest tak poważne i doprowadzi to do śmierci - dodał w rozmowie z WP Stanisław Karczewski.

Stanisława Koguta żegnają także inni politycy. "Będę pamiętał go jako dobroczyńcę osób niepełnosprawnych, człowieka ciepłego i otwartego. Żył skromnie, żył dla innych. Świeć Panie nad jego duszą" - napisał na Twitterze Rafał Ślusarz.

Kondolencje płyną także z drugiej strony politycznej barykady. "W gorlickim szpitalu zmarł Stanisław Kogut, wieloletni senator z Małopolski. Dobry, ciepły człowiek. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie" - komentuje Władysław Kosiniak-Kamysz.

d2k5ahj

Koronawirus. Przemysław Czarnek niebawem ministrem. Piotr Mueller o zaprzysiężeniu

Stanisław Kogut zmarł w szpitalu w Gorlicach (woj. małopolskie) po tym, jak stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem - informuje lokalny portal miastons.pl. Polityk urodził urodził się w 1953 r. Od 1989 r. działał w NSZZ "Solidarność". W latach 1997–2005 był przewodniczącym Sekcji Krajowej Kolejarzy związku. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat senatora w wyborach z 2005 r. Wyborczy sukces powtórzył także w latach 2007, 2011 i 2015.

Na początku roku Stanisław Kogut został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Na polityku ciążyło aż 15 zarzutów, w większości te dotyczące korupcji. W połowie kwietnia katowicki sąd wydał zgodę na to, żeby Kogut opuścił areszt. Musiał jednak wpłacić 800 tys. złotych poręczenia majątkowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k5ahj

Podziel się opinią

Share
d2k5ahj
d2k5ahj
Więcej tematów