Trwa ładowanie...

Stanisław Kogut miał jej załatwić pracę. Radna PiS dostawała gigantyczne nagrody. Oboje z zarzutami

Radna PiS i szefowa małopolskiego PFRON Marta M. usłyszała zarzuty korupcji wraz z byłym senatorem tej partii Stanisławem Kogutem i jego synem. W grę wchodzi łączna kwota sięgająca 3 mln zł. Jak się dowiedzieliśmy, Marta M. w czasie pracy w Funduszu, którą miał jej załatwić polityk, otrzymywała bardzo wysokie nagrody.

Stanisław Kogut miał jej załatwić pracę. Radna PiS dostawała gigantyczne nagrody. Oboje z zarzutamiŹródło: East News, fot: Andrzej Hulimka
d3hd8gy
d3hd8gy

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Stanisław Kogut miał załatwić Marcie M. posadę w PFRON. W zamian miała przekazywać środki z Funduszu na działalność fundacji byłego senatora w Stróżach. Jak ustaliliśmy, odkąd radna PiS trafiła do PFRON, otrzymała 18 nagród na łączną kwotę 108,9 tys. zł.

Jak wynika z informacji, które otrzymaliśmy od Funduszu, Marta M. otrzymała 15 nagród wynikających z Regulaminu wynagradzania pracowników PFRON, w tym 13 nagród kwartalnych w wysokości od 3,5 do 9 tys. brutto (w łącznej kwocie 87,5 tys. zł) oraz dwie nagrody dodatkowe o łącznej kwocie 1,9 tys. zł brutto.

- Pani dyrektor w październiku 2017 roku otrzymała tzw. nagrodę jubileuszową za wieloletnią pracę w wysokości 19,5 tys. brutto. Niniejsza nagroda wynika z obowiązujących przepisów prawa – mówi Michał Plewka, rzecznik PFRON.

Stanisław Kogut z zarzutami

Marta M. została zatrzymana wraz ze Stanisławem Kogutem i jego synem. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w różnych instytucjach oraz przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 3 mln zł. Marta M. usłyszała zarzut wręczenia łapówek w takiej kwocie. Grozi za to do 12 lat więzienia.

d3hd8gy

Jak informuje Prokuratura Regionalna w Katowicach, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON miała udzielać dofinansowania ze środków Funduszu na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach w formie dotacji sięgającej łącznie 3 mln.

Stanisław Kogut i jego syn zostali tymczasowo aresztowani. Marta M. musiała wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 70 tys. zł. Jak informowała wcześniej Wirtualna Polska., majątek Matry M. jest warty ok. miliona złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Magdalena Biejat odwołana z funkcji szefowej Komisji Rodziny. Będzie odwet w Senacie?

d3hd8gy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hd8gy
Więcej tematów