Trwa ładowanie...
di9lefm
pis

Radna PiS Marta M. zatrzymana razem z b. senatorem Stanisławem Kogutem. Oto jej majątek

CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława Kogutem, a wraz z nim Martę M., radną tej partii i dyrektor małopolskiego PFRON. Jak wynika z dostępnych dokumentów, zatrzymana zgromadziła spory majątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymana przez CBA Marta M.
Zatrzymana przez CBA Marta M. (Agencja Gazeta)
di9lefm

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, Stanisław Kogut miał załatwić Marcie M. posadę w PFRON. W zamian miała przekazywać środki z Funduszu na działalność fundacji byłego senatora w Stróżach. Zarząd Funduszu wyznaczył osobę zastępującą dyrektora Oddziału Małopolskiego PFRON, a PiS zawiesiło radną w prawach członka partii.

Jak wynika z informacji PAP, byłemu senatorowi i jego synowi mają zostać przedstawione zarzuty m.in. przyjęcia wielomilionowych łapówek, a dyrektor oddziału PFRON zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, założoną i prowadzoną przez b. senatora i jego syna.

Sprawdziliśmy majątek zatrzymanej radnej PiS. Z ostatniego opublikowanego dokumentu wynika, że posiada ona 209,5 tys. zł oszczędności. Do tego 232-metrowy dom wyceniony na 400 tys. zł. Marta M. w oświadczeniu majątkowym, które składa jako radna, wpisała, że posiada także dwie nieruchomości warte łącznie 345 tys. zł oraz garaż wyceniony na 25 tys. zł.

di9lefm

W ciągu całego 2018 roku zarobiła łącznie ponad 118 tys. zł. Oznacza to, że jej miesięczna pensja w PFRON sięgała średnio niemal 10 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Za całym szacunkiem, ale...". Cezary Tomczyk wbił szpilę Robertowi Biedroniowi

di9lefm

Podziel się opinią

Share
di9lefm
di9lefm
Więcej tematów