Trwa ładowanie...
ycipk-1s1xsy
pis

Radna PiS Marta M. zatrzymana razem z b. senatorem Stanisławem Kogutem. Oto jej majątek

CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława Kogutem, a wraz z nim Martę M., radną tej partii i dyrektor małopolskiego PFRON. Jak wynika z dostępnych dokumentów, zatrzymana zgromadziła spory majątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymana przez CBA Marta M.
Zatrzymana przez CBA Marta M. (Agencja Gazeta)
ycipk-1s1xsy

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, Stanisław Kogut miał załatwić Marcie M. posadę w PFRON. W zamian miała przekazywać środki z Funduszu na działalność fundacji byłego senatora w Stróżach. Zarząd Funduszu wyznaczył osobę zastępującą dyrektora Oddziału Małopolskiego PFRON, a PiS zawiesiło radną w prawach członka partii.

Jak wynika z informacji PAP, byłemu senatorowi i jego synowi mają zostać przedstawione zarzuty m.in. przyjęcia wielomilionowych łapówek, a dyrektor oddziału PFRON zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, założoną i prowadzoną przez b. senatora i jego syna.

Sprawdziliśmy majątek zatrzymanej radnej PiS. Z ostatniego opublikowanego dokumentu wynika, że posiada ona 209,5 tys. zł oszczędności. Do tego 232-metrowy dom wyceniony na 400 tys. zł. Marta M. w oświadczeniu majątkowym, które składa jako radna, wpisała, że posiada także dwie nieruchomości warte łącznie 345 tys. zł oraz garaż wyceniony na 25 tys. zł.

ycipk-1s1xsy

W ciągu całego 2018 roku zarobiła łącznie ponad 118 tys. zł. Oznacza to, że jej miesięczna pensja w PFRON sięgała średnio niemal 10 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Za całym szacunkiem, ale...". Cezary Tomczyk wbił szpilę Robertowi Biedroniowi

ycipk-1s1xsy

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1s1xsy

ycipk-1s1xsy
ycipk-1s1xsy
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów