Trwa ładowanie...

Stanisław Karczewski zrezygnował z funkcji. Doniesienia o kulisach przeczące wersji polityka

Stanisław Karczewski zaskoczył. W środę na antenie radia zapowiedział, że rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu. Zapewnił, że była to jego decyzja. Pojawiły się jednak doniesienia, że jego odejście nastąpiło z inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego.

Share
Stanisław Karczewski zrezygnował z funkcji. Doniesienia o kulisach przeczące wersji polityka
Źródło: PAP
dzlpqan

Stanisław Karczewski wraca do zawodu lekarza. - Nie wycofuję się z polityki. Dalej będę senatorem i będę współpracował - powiedział na antenie RMF FM. Jednocześnie zapowiedział, że rezygnuje w funkcji marszałka Senatu. W środę późnym wieczorem został odwołany. Jak do tego doszło?

Sam Karczewski tłumacząc swoją rezygnację wskazywał m.in. na złą współpracę z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Zapewnił, że sam podjął decyzję o odejściu. "Super Express" przedstawia wersję wydarzeń przeczącą tej, o której mówił Karczewski.

Dziennik sugeruje, że decyzja byłego już wicemarszałka Senatu nie była samodzielna. "Do jego pożegnania ze stanowiskiem przyczynił się Jarosław Kaczyński" - czytamy. To z inicjatywy prezesa PiS Karczewski miał ogłosić swoje odejście.

Zobacz też: Infekcje zimą to był SARS-CoV-2? Prof. Robert Flisiak o wirusach w Polsce

Stanisław Karczewski zrezygnował "Był obwiniany w PiS o utratę większości w Senacie"

- Poszło o polityczne wojny z Grodzkim, a przede wszystkim przegraną w Senacie z opozycją w sprawie ustawy dotyczącej wyborów. Karczewski nie radził sobie z odbijaniem Senatu z rąk opozycji i wdawał się w niepotrzebne konflikty, które nic nie wnosiły - powiedział w rozmowie z tabloidem jeden z polityków z otoczenia Kaczyńskiego.

dzlpqan

W rozmowie z reporterem WP Michałem Wróblewskim kolega Karczewskiego z Senatu powiedział: - . Jego akcje gwałtownie spadały, był na uboczu w partii. Od jakiegoś czasu nieformalnym liderem PiS w Senacie jest senator Marek Pęk. Karczewski był w jego cieniu. Być może Jarosław Kaczyński doszedł do wniosku, że trzeba sformalizować coś, co było nieformalne. Pozycja Marka Pęka naturalnie w hierarchii Senatu dziś oficjalnie wzrasta.

W środę 13 maja na konferencji prasowej potwierdziły się informacje Wirtualnej Polski dotyczące następcy Karczewskiego. Jego miejsce zajął Marek Pęk. Na stanowisko wicemarszałka Senatu rekomendował go szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzlpqan

Podziel się opinią

Share
dzlpqan
dzlpqan
Więcej tematów