Trwa ładowanie...
d157f2u

Stanisław Karczewski reaguje na oskarżenia posłów KO. Zapowiada pozew

Polityk PiS reaguje na oskarżenia ze strony Michała Szczerby i Moniki Wielichowskiej. Chodzi o sprawę podjęcia dodatkowego zajęcia podczas bezpłatnego urlopu. Stanisław Karczewski uważa, że posłowie KO "znów nakłamali na jego temat".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski zapowiada pozew przeciwko Michałowi Szczerbie i Monice Wielichowskiej
Stanisław Karczewski zapowiada pozew przeciwko Michałowi Szczerbie i Monice Wielichowskiej (Forum, Fot: Mateusz Wlodarczyk)
d157f2u

Michał Szczerba i Monika Wielichowska zorganizowali w czwartek konferencję prasową. Przedstawili nowe informacje na temat podjęcia pracy w szpitalu przez Stanisława Karczewskiego w okresie, gdy przebywał na urlopie jako senator. Politycy KO przekonują, że ten fakt "nie został zgłoszony Kancelarii Senatu, więc doszło do złamania prawa". Podkreślają również, że uposażenie najprawdopodobniej zostało wyłudzone i musi zostać zwrócone.

Kilka godzin później zareagował główny zainteresowany. Karczewski przekonuje, że politycy Koalicji Obywatelskiej "znów nakłamali na jego temat". Dodaje, że trwa "zorganizowana nagonka budowana na kłamstwie, która jest wymierzona w jego osobę". Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział reakcję. Swojemu pełnomocnikowi polecił przygotowanie sądowego pozwu.

Przeczytaj: Michał Szczerba o Stanisławie Karczewskim. "Prawdopodobnie wyłudził uposażenie senatorskie"

d157f2u

Sprawa Karczewskiego dotyczy okresu, kiedy odbywał płatne dyżury w szpitalu w czasie, kiedy przebywał na bezpłatnym urlopie jako senator. Zarobił wówczas ponad 400 tys. zł. Polityk PiS zapewniał, że "posiada orzeczenie z opinią, w której zagwarantowano, że nie ma przeciwwskazań do takich działań". Obecny wicemarszałek Senatu twierdzi, że wolne otrzymał jako ordynator, a pracował jako chirurg. Nagłośnienie sytuacji nazwał "nagonką na polityków PiS".

Przeczytaj również: Stanisław Karczewski tłumaczy dyżury w szpitalu na urlopie. "Pokażę, że to było możliwe"

Zobacz też: Krzysztof Śmiszek ostro o debacie w PE na temat praworządności w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d157f2u

Podziel się opinią

Share
d157f2u
d157f2u
Więcej tematów