Trwa ładowanie...

Sprzedali w internecie co najmniej 50 kg dopalaczy. Usłyszeli 17 zarzutów

CBŚP zatrzymało 7 osób podejrzanych o handel dopalaczami na terenie niemal całej Polski. Rozbita grupa działała przez cztery lata. W tym czasie sprzedała co najmniej 50 kilogramów dopalaczy.

Share
Sprzedali w internecie co najmniej 50 kg dopalaczy. Usłyszeli 17 zarzutów
Źródło: CBŚP
d1110o6

Policjanci CBŚP z Rzeszowa przeprowadzili obławę handlarzy dopalaczami. Na terenie województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i pomorskiego zatrzymali siedem osób w wieku od 25 do 39 lat.

Przy podejrzanych znaleziono amfetaminę, a także sprzęt elektroniczny, w tym komputery i telefony. Śledczy przejęli również kilkadziesiąt paczek zawierających dopalacze, które obecnie badane są przez ekspertów.

d1110o6

CBŚP: Zatrzymani usłyszeli 17 zarzutów

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Usłyszeli 17 zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości dopalaczy. Ponadto 4 osobom przedstawiono zarzut prania pieniędzy. Decyzją sądu dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Według śledczych rozbita grupa działała w latach 2016 - 2019 na terenie niemal całej Polski. Za pomocą sklepów internetowych sprzedawała dopalacze, które później wysyłano klientom. Na podstawie zebranych dowodów prokuratura ustaliła, że gang sprzedał co najmniej 50 kg środków odurzających, zarabiając na tym ok. 1,4 miliona złotych.

Wcześniej w tej sprawie zatrzymano dwie osoby. Śledczy zapowiadają jednak kolejne zatrzymania. Przypomnijmy, że w połowie lipca policjanci z Wrocławia zabezpieczyli dopalacze o wartości 2,5 mln zł.

Zobacz też: Odrzucony wniosek ws. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-kaminski-6030162929751169c">Mariusza Kamińskiego</a>. Paweł Szefernaker: To był polityczny teatr opozycji

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CBŚP

d1110o6

Podziel się opinią

Share
d1110o6
d1110o6
Więcej tematów