Trwa ładowanie...
Redakcja Wiadomosci WP
20-02-2019 11:15

Sprostowanie artykułu pt. "Jak sobie załatwili zamek w Puszczy Noteckiej. Budowę poparli zagorzali ekolodzy"

We wspomnianym artykule podano Czytelnikom nieprawdziwe i nierzetelne informacje, dotyczące działalności Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz Pana Rafała Kurka.

Sprostowanie artykułu pt. "Jak sobie załatwili zamek w Puszczy Noteckiej. Budowę poparli zagorzali ekolodzy"Źródło: WP.PL
d26kihi
d26kihi

Pan Rafał Kurek, jak i inni przedstawiciele Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot - nigdy nie uczestniczyli w sporządzaniu ekspertyz środowiskowych i innych dokumentów, związanych z budową zamku w Puszczy Noteckiej, jak również - nie wspierali w realizacji tej inwestycji, w jakimkolwiek zakresie. Inwestycja nie była nigdy przedmiotem spotkań Rady Fundacji Fauny Polski.

Celem powołania Rady była idea powstania "wilczego parku" w miejscu Stacji Doświadczalnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w celu kontynuacji działań dla ochrony wilków zapoczątkowanych przez prof. Bereszyńskiego. Pan Rafał Kurek został zaproszony do Rady jako ekspert zajmujący się tematyką ochrony wilka w zachodniej Polsce od ponad 20 lat.

Zarówno Pan Rafał Kurek, jak inni przedstawiciele Stowarzyszenia są zaskoczeni oraz zaniepokojeni analizowaną inwestycją, a także uważają, iż konieczne jest wszechstronne i dokładne wyjaśnienie przedmiotowej sprawy. Po uzyskaniu stosownych dokumentów przedstawiciele Stowarzyszenia przeanalizują wpływ tej inwestycji na środowisko naturalne oraz podejmą decyzję o podjęciu interwencji w granicach celów statutowych Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie, jeszcze przed publikacją pierwotnej części artykułu, wyraziło swoje stanowisko, w którym jednoznacznie zaprzeczyło twierdzeniom o uczestnictwie jego przedstawicieli w realizacji inwestycji w Stobnicy, na terenie Puszczy Noteckiej. Jednak, stanowisko to nie zostało uwzględnione w opublikowanym w dniu 10 lipca 2018r. tekście, mimo przedłożenie go w wyznaczonym terminie.

Nadto, wspomniane Stowarzyszenie, podejmuje zgodnie z prawem i wspierane przez społeczeństwo działania, w celu zagwarantowania legalności inwestycji realizowanych na unikatowym przyrodniczo terenie Puszczy Białowieskiej.

d26kihi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d26kihi
Więcej tematów