Trwa ładowanie...
d1todkd

Sprawca wybicia szyby w mieszkaniu Michała Tuska usłyszał zarzuty

- Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Nie kwestionuje, że był osobą, która spowodowała zniszczenia, ale twierdzi, że nie było to celowe - stwierdziła Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Zdjęcia dwóch mężczyzn z monitoringu opublikowano w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michała Tuska nie było w domu, gdy sprawca rzucił kamieniem
Michała Tuska nie było w domu, gdy sprawca rzucił kamieniem (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1todkd

Z zeznań jednego ze sprawców wybicia szyby w mieszkaniu syna Donalda Tuska wynika, że nie było to działanie celowe. - Odrzucił kamień, który miał w ręku i nie zamierzał nikomu zrobić krzywdy - cytowała jego słowa Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mężczyzna nie był świadom, że kamień uderzy w mieszkanie Tuska - tak wyjaśnił śledczym. I podał dane drugiego mężczyzny, który był z nim przy posesji Tuska.

d1todkd

3 września ubiegłego roku dwaj mężczyźni wybili kamieniem szybę w mieszkaniu kamienicy, w której w Gdańsku mieszka syn Donalda Tuska - Michał z żoną i dziećmi. Po powrocie do domu rodzina znalazła wybitą szybę i kamień leżący na podłodze.

Nagranie upubliczniono. Efekt był błyskawiczny

"Według twierdzeń policji, sprawa wydawała się banalnie prosta, gdyż monitoring nagrał grupę mężczyzn, z nacjonalistycznymi hasłami na ubraniach, jak skandują jakieś hasła, wznosząc w górę pięści, a następnie rzucają kamieniem rozbijając szybę. Widać było ich twarze. Kamień był tak duży, że jego uderzenie, nawet w głowę dorosłej osoby, mogło zabić" - przekonywał Roman Giertych, pełnomocnik Tuska.

Michał Tusk: Razem z ojcem wiedzieliśmy, że OLT Express to była lipa

d1todkd

Monitoring jednak nie pomógł. Przez kilka miesięcy nie udało się ustalić tożsamości sprawców. W grudniu śledztwo zostało więc umorzone, co spotkało się z niezadowoleniem z działań prokuratury. Ostatecznie zdecydowano się upublicznić nagranie, na którym widać twarze sprawców. Wtedy jeden z nich sam zgłosił się do prokuratury.

Źródło: tvn24.pl, WP

Podziel się opinią

Share

d1todkd

d1todkd
d1todkd
Więcej tematów