Trwa ładowanie...

Rzucił kamieniem w okno syna Donalda Tuska. Sam zgłosił się do prokuratury

Jeden z dwóch poszukiwanych przez policję mężczyzn, którzy mieli rzucić kamieniem w okno mieszkania syna Donalda Tuska, sam zgłosił się do prokuratury.

Rzucił kamieniem w okno syna Donalda Tuska. Sam zgłosił się do prokuraturyŹródło: WP.PL
d14l2pp
d14l2pp

Informację o tym, że mężczyzna stawił się w siedzibie prokuratury razem z adwokatem, podał na swoim profilu na Twitterze reporter RMF FM.

Mężczyzna jest właśnie przesłuchiwany - informuje Radio ZET.

d14l2pp

3 września ubiegłego roku dwaj mężczyźni wybili kamieniem szybę w mieszkaniu kamienicy, w której w Gdańsku mieszka syn Donalda Tuska - Michał z żoną i dziećmi. Po powrocie do domu znaleźli oni wybitą szybę i kamień leżący na podłodze. "Według twierdzeń policji, sprawa wydawała się banalnie prosta, gdyż monitoring nagrał grupę mężczyzn, z nacjonalistycznymi hasłami na ubraniach, jak skandują jakieś hasła, wznosząc w górę pięści, a następnie rzucają kamieniem rozbijając szybę. Widać było ich twarze. Kamień był tak duży, że jego uderzenie, nawet w głowę dorosłej osoby, mogło zabić" - przekonuje Roman Giertych, pełnomocnik Donalda Tuska.

Monitoring jednak nie pomógł. Przez kilka miesięcy nie udało się ustalić tożsamości sprawców. W grudniu śledztwo zostało więc umorzone.

Adwokat Tuska złoźył zażalenie do sądu na umorzenie śledztwa. Zażądał też upublicznienia materiału z monitoringu. W sobotę Komenda Miejska Policji w Gdańsku opublikowała wideo i zdjęcia sprawców na swojej stronie internetowej.

d14l2pp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14l2pp
Więcej tematów