Trwa ładowanie...

Sprawa radnego znęcającego się nad żoną. PO chce śledztwa pod nadzorem Zbigniewa Ziobry

Szokujące nagrania dokumentujące przemoc domową wstrząsnęły opinią publiczną. Poseł PO Krzysztof Brejza chce, by sprawą zajęła się prokuratura, i to pod nadzorem samego Zbigniewa Ziobry. Z naszych informacji wynika, że śledztwo w tej

Sprawa radnego znęcającego się nad żoną. PO chce śledztwa pod nadzorem Zbigniewa ZiobryŹródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
dyk00y9
dyk00y9

Politycy reagują na dramatyczny zapis przemocy domowej, jakiej dopuszczał się związany z PiS polityk Rafał Piasecki. Nagranie opublikowała w sieci jego żona Karolina, o czym pisaliśmy w Wirtualnej Polsce. Teraz poseł PO Krzysztof Brejza chce, by sprawę zbadała prokuratura. W dodatku domaga się osobistego nadzoru Zbigniewa Ziobry.

"Prokuratura winna wszcząć w przedmiotowej sprawie postępowanie przygotowawcze, niezwłocznie zabezpieczyć dowody, postawić zarzuty, przesłuchać pokrzywdzoną i ustalić listę ewentualnych świadków" - pisze poseł w liście do Zbigniewa Ziobry. "Ustalenie tych faktów wymaga natychmiastowej i zdecydowanej reakcji organów ścigania" - dodaje Brejza.

dyk00y9

Polityk PO postuluje też, by Ziobro objął postępowanie swoim osobistym nadzorem. Tłumaczy, że Piasecki ma wysoką pozycję w strukturach PiS, a biorąc pod uwagę jego osobowość, może wywierać nacisk na organy ścigania. Brejza ma nie do końca aktualne informacje, bo jak informuje poseł PiS z Bydgoszczy Łukasz Schreiber, Piasecki od marca nie jest członkiem PiS.

Według Brejzy prokuratura powinna rozważyć zastosowanie środków zapobiegawczych, takich jak zakaz zbliżania się, nadzór Policji czy nakaz wyprowadzenia się ze wspólnego mieszkania.

UWAGA! Wulgaryzmy
Nagranie zaczyna się od 3 min 10 sek, a kończy się na 38 min 35 sek

dyk00y9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyk00y9
Więcej tematów