Trwa ładowanie...

Sprawa Nadii Sawczenko. Rosja stawia nowe zarzuty ukraińskiej pilotce

Ukraince Nadii Sawczenko, która już od roku przebywa w rosyjskim więzieniu, postawiono kolejne zarzuty. Rosyjskie służby oskarżają ją o udział zabójstwie. Początkowo była podejrzana o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy, teraz Komitet Śledczy twierdzi, że jest bezpośrednio odpowiedzialna za ich śmierć.

Share
Sprawa Nadii Sawczenko. Rosja stawia nowe zarzuty ukraińskiej pilotce
Źródło: AFP, Fot: VASILY MAXIMOV
d1scgmi

Nadia Sawczenko walczyła w jednym z ukraińskich batalionów przeciwko separatystom, w Donbasie. Rok temu została porwana i przekazana Rosjanom. Ci oskarżyli ją o to, że podając ukraińskiej artylerii namiary na ekipę rosyjskiej telewizji, przyczyniła się do śmierci dwóch pracowników stacji "Rossija".

Jak informuje rozgłośnia "Echo Moskwy" prokuratorzy postanowili pójść jeszcze dalej, zarzucając kobiecie bezpośredni udział w zabójstwie. Jej obrońcy nie wiedzą na jakiej podstawie śledczy doszli do takich wniosków. - Być może zmieniła im się koncepcja - twierdzi adwokat pilotki Ilia Nowikow.

Nadia Sawczenko jest ukraińską deputowaną. Jednak nie zważając na immunitet, Rosjanie nie zgodzili się wpisać jej na listę wymiany jeńców.

d1scgmi

Podziel się opinią

Share
d1scgmi
d1scgmi
Więcej tematów