Sprawa Grzegorza Czeleja. CBA nie dopatrzyło się nieprawidłowości

Jak poinformował Wirtualną Polskę Piotr Kaczorek z CBA, zakończono analizę oświadczeń majątkowych senatora Grzegorza Czeleja. Biuro nie dopatrzyło się nieprawidłowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Czelej zrezygnował z funkcji wicemarszałka Senatu
Grzegorz Czelej zrezygnował z funkcji wicemarszałka Senatu (Agencja Gazeta, Fot: Rafał Michałowski)
WP

CBA wszczęło procedurę w zeszłym roku. Według "Dziennika Wschodniego" powodem zainteresowania Biura mogła być działalność wydawnicza senatora, a serwis fakt.pl podał, że może chodzić o jeden z kredytów hipotecznych Grzegorza Czeleja.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że ma on trzy kredyty na kilka milionów zł. Jest też właścicielem trzech domów oraz nieruchomości, a z najmu lokali ma otrzymywać rocznie ok. 300 tys. zł.

O zasiadającym w Senacie od 2007 r. Grzegorzu Czeleju zrobiło się głośno w kwietniu ubiegłego roku, kiedy zrezygnował z funkcji wicemarszałka Senatu. Senator tłumaczył, że decyzję podłą ze względów osobistych. Jednak w tym czasie analizowano jego oświadczenie majątkowe. Gdyby nie rozwiano wątpliwości to następnym etapem mogła być kontrola.

WP

Do sprawy odniósł się marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który dementował informację o tym, że Grzegorz Czelej miał zostać wyrzucony z PiS. – Nie mam informacji, by miał być usunięty – mówił w kwietniu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP