Trwa ładowanie...

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Ursulą von der Leyen. Jest komentarz premiera

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w Brukseli z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Po spotkaniu szef polskiego rządu zdradził dziennikarzom, jakie tematy poruszyli.

Share
Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Ursulą von der Leyen. Jest komentarz premiera
Źródło: East News, Fot: AP/Associated Press
d49uawp

- Bardzo dokładnie omówiliśmy kwestie budżetowe. Ze smutkiem stwierdzamy, że Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską i będzie mniej środków na przyszłe cele - powiedział Mateusz Morawiecki, odnosząc się do spotkania z Ursulą bon der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej.

- Wszystkie nowe cele nie mogą być realizowane kosztem polityki spójności, funduszu kohezyjnego, czyli funduszy, z których pochodzą środki na budowę dróg, kolei i mostów. Wiemy, że infrastruktura wspiera wzrost gospodarczy - podkreślił Morawiecki.

d49uawp

Dopytywany o to, czy rozmawiał z szefową KE o wymiarze sprawiedliwości w Polsce, zaprzeczył. - Wiele czasu poświęciliśmy polityce rolnej, np. dopłatom. Zaproponowaliśmy rozwiązania, do których byliśmy bardzo dobrze przygotowani. To sprawy, co do których będzie wiele dyskusji, ale cieszę się, że Ursula von der Leyen rozumie różne perspektywy - dodał premier.

ZOBACZ: Wyróżnienie dla Mateusza Morawieckiego. Bogdan Zdrojewski komentuje

- Dzisiaj poszliśmy naprzód w kilku aspektach - zaznaczył Morawiecki. A spotkanie ocenił jako "bardzo konstruktywne i pozytywne".

Kancelaria Premiera pochwaliła się wspólnym zdjęciem Morawieckiego i von der Leyen w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49uawp

Podziel się opinią

Share
d49uawp
d49uawp
Więcej tematów