Trwa ładowanie...
d3btikv

Ursula von der Leyen spotkała się z delegacją PO i PSL

Przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wzięła udział w zamkniętym spotkaniu z europosłami PO i PSL w Strasburgu. Jednym z tematów, który poruszono, była praworządność w Polsce.
Share
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkiełowicz
d3btikv

Jak ujawnił podczas konferencji prasowej Andrzej Halicki z PO, rozmowy dotyczyły priorytetów nowej Komisji, ale również tego, co polska delegacja uznaje za istotne. - Oprócz budżetu, spraw, które związane są z organizacją pracy, podkreśliła (von der Leyen - red.) bardzo wyraźnie, że punkt, o który upominaliśmy się bardzo mocno jako polska delegacja, czyli walka z rakiem, będzie dopisany do tych zadań szczegółowych - oświadczył.

Europoseł PO nie chciał jednak zdradzać zbyt wielu szczegółów, gdyż spotkanie miało charakter zamknięty. - Ważne, że jest deklaracja częstych spotkań. Czujemy się wyróżnieni - stwierdził.

d3btikv

Halicki potwierdził jednak domysły jednego z obecnych na konferencji reporterów i przyznał, że jednym z tematów rozmów była kwestia praworządności w Polsce. - Nikt nie bagatelizuje tych kwestii, wręcz odwrotnie. Jeżeli ktoś liczy na to, że sprawy praworządności będą odsunięte na bok, to przeliczy się po prostu - zapewniał europoseł PO.

Zobacz też: Obrona osób LGBT. Lewica chce zmian w kodeksie karnym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3btikv

Podziel się opinią

Share
d3btikv
d3btikv
Więcej tematów