Trwa ładowanie...

Spotkanie Donalda Trumpa. Deputowani wyszli po "festiwalu zniewag"

Donald Trump rozmawiał z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Izba przyjęła rezolucję potępiającą decyzję prezydenta USA o wycofaniu żołnierzy z Syrii, a przebieg spotkania jej szefowej z prezydentem USA był burzliwy.

Spotkanie Donalda Trumpa. Deputowani wyszli po "festiwalu zniewag"Źródło: East News
d2ek6tx
d2ek6tx

Podczas spotkania Pelosi towarzyszyła grupa deputowanych. Jak twierdzi przewodnicząca Izby Reprezentantów, Trump znalazł się "na skraju załamania nerwowego", gdy dowiedział się, że duża grupa republikanów poparła karcącą go rezolucję.

- Nie mogliśmy kontynuować tego spotkania, bo w swych wypowiedziach (Trump) był zanadto oderwany od rzeczywistości - powiedziała Pelosi po opuszczeniu Białego Domu. - Wyszliśmy, gdy tylko rozpoczął się "festiwal zniewag" - dodali inni uczestnicy rozmów.

W odpowiedzi na zarzuty wobec prezydenta, szef mniejszości republikańskiej Kevin McCarthy oskarżył przewodniczącą Izby Reprezentantów o "agresywne zachowanie" wobec Trumpa. Sam prezydent nazwał natomiast Pelosi "polityczką trzeciej rangi". Z kolei o Kurdach w Syrii powiedział, że "dadzą sobie radę", bo "wiedzą jak walczyć". To nie są zresztą żadne anioły - dodał. Przypomniał, że granica syryjsko-turecka nie jest granicą Ameryki. Nie ma sensu, by nasi żołnierze tracili tam życie - powiedział.

d2ek6tx

Krzysztof Śmiszek w nerwach o wygranej Prawa i Sprawiedliwości

Prezydent USA zdobył się również na niewybredny żart na temat Kurdów w Syrii, twierdząc, że ostatecznie mogą zwrócić się o pomoc do Rosji. - To byłoby w porządku. Mają tam mnóstwo piasku. Wystarczająco, by się mogli wspólnie pobawić - stwierdził.

Jak podaje dziennik "The Hill" za potępiającą działania prezydenta Trumpa rezolucją głosowało 354 kongresmenów, przeciw 60, a czterech wstrzymało się od głosu. W dokumencie Izba Reprezentantów wzywa Ankarę do zakończenia operacji militarnej w Syrii, a USA do zapewnienia ochrony Kurdom. Apeluje też do Białego Domu, aby "przedstawił jasny i szczegółowy plan trwałego pokonania" Państwa Islamskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ek6tx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ek6tx
Więcej tematów