Trwa ładowanie...
d316qsw

Spotkanie Donalda Trumpa. Deputowani wyszli po "festiwalu zniewag"

Donald Trump rozmawiał z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Izba przyjęła rezolucję potępiającą decyzję prezydenta USA o wycofaniu żołnierzy z Syrii, a przebieg spotkania jej szefowej z prezydentem USA był burzliwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump
Donald Trump (East News)
d316qsw

Podczas spotkania Pelosi towarzyszyła grupa deputowanych. Jak twierdzi przewodnicząca Izby Reprezentantów, Trump znalazł się "na skraju załamania nerwowego", gdy dowiedział się, że duża grupa republikanów poparła karcącą go rezolucję.

- Nie mogliśmy kontynuować tego spotkania, bo w swych wypowiedziach (Trump) był zanadto oderwany od rzeczywistości - powiedziała Pelosi po opuszczeniu Białego Domu. - Wyszliśmy, gdy tylko rozpoczął się "festiwal zniewag" - dodali inni uczestnicy rozmów.

d316qsw

W odpowiedzi na zarzuty wobec prezydenta, szef mniejszości republikańskiej Kevin McCarthy oskarżył przewodniczącą Izby Reprezentantów o "agresywne zachowanie" wobec Trumpa. Sam prezydent nazwał natomiast Pelosi "polityczką trzeciej rangi". Z kolei o Kurdach w Syrii powiedział, że "dadzą sobie radę", bo "wiedzą jak walczyć". To nie są zresztą żadne anioły - dodał. Przypomniał, że granica syryjsko-turecka nie jest granicą Ameryki. Nie ma sensu, by nasi żołnierze tracili tam życie - powiedział.

Krzysztof Śmiszek w nerwach o wygranej Prawa i Sprawiedliwości

Prezydent USA zdobył się również na niewybredny żart na temat Kurdów w Syrii, twierdząc, że ostatecznie mogą zwrócić się o pomoc do Rosji. - To byłoby w porządku. Mają tam mnóstwo piasku. Wystarczająco, by się mogli wspólnie pobawić - stwierdził.

d316qsw

Jak podaje dziennik "The Hill" za potępiającą działania prezydenta Trumpa rezolucją głosowało 354 kongresmenów, przeciw 60, a czterech wstrzymało się od głosu. W dokumencie Izba Reprezentantów wzywa Ankarę do zakończenia operacji militarnej w Syrii, a USA do zapewnienia ochrony Kurdom. Apeluje też do Białego Domu, aby "przedstawił jasny i szczegółowy plan trwałego pokonania" Państwa Islamskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d316qsw

Podziel się opinią

Share

d316qsw

d316qsw
Więcej tematów