Trwa ładowanie...
d3rvwn7

Sporo rozpogodzeń - prognoza pogody na 4 i 5 maja

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północno-wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Polska północno-wschodnia znajduje się pod wpływem słabego niżu znad Estonii, zaś na pozostałym obszarze kraju pogodę kształtuje skraj wyżu znad Europy zachodniej. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sporo rozpogodzeń - prognoza pogody na 4 i 5 maja
(AFP, Fot: Charly Trialleau)
d3rvwn7

Niedziela

W niedzielę na północnym wschodzie kraju oraz na południu i na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, a na krańcach północno-wschodnich możliwe lokalne burze. W Karpatach miejscami opady deszczu ze śniegiem, wysoko w Tatrach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11 st.C miejscami na północy do 12 st.C, 14 st.C na przeważającym obszarze, w dolinach karpackich oraz nad morzem od 7 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach północnych okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy na przeważającym obszarze zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Tylko na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie duże i zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna od -3 st.C miejscami na północy oraz w kotlinach sudeckich do 2 st.C na południu oraz na południowym wschodzie, i do 3 st.C, 5 st.C na północnym zachodzie. Wiatr słaby, na krańcach północnych okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

d3rvwn7

Poniedziałek

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10 st.C na wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich do 12 st.C, 15 st.C w centrum i do 16 st.C na południowym zachodzie, w dolinach karpackich 9 st.C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie kraju z przewagą kierunków północnych.

Warszawa

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st.C. Wiatr umiarkowany, pod koniec dnia słaby, północno-zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni.

W poniedziałek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3rvwn7

Podziel się opinią

Share

d3rvwn7

d3rvwn7
Więcej tematów