Trwa ładowanie...

Spore ilości tytoniu i alkoholu bez akcyzy ujawnili policjanci z Wrocławia

Policjanci z Wrocławia ujawnili nielegalną rozlewnię alkoholu i ponad 120 kg tytoniu bez akcyzy. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa to 100 tysięcy złotych.

Share
Spore ilości tytoniu i alkoholu bez akcyzy ujawnili policjanci z Wrocławia
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d4ac9rz

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przechwycili krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy, a także ujawnili nielegalną rozlewnię alkoholu. W sprawie zatrzymano dwoje mieszkańców Wrocławia – 50-letnią kobietę oraz 30-letniego mężczyznę.

W bagażniku samochodu, którym poruszali się zatrzymani, policjanci znaleźli pięć worków zawierających ponad 100 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Kobieta i mężczyzna, jeszcze przed kontrolą zawartości worków, próbowali przekonać funkcjonariuszy, że to karma dla zwierząt.

W toku dalszych działań wrocławscy policjanci zlokalizowali na terenie województwa łódzkiego prywatną posesję, gdzie po sprawdzeniu, dokonanym wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Wielunie, znaleźli kolejne 20 kilogramów krajanki tytoniowej, około 1400 sztuk gotowych papierosów oraz blisko 100 litrów alkoholu. W pomieszczeniach gospodarczych ujawniono też nielegalną rozlewnię alkoholu, gdzie oprócz maszyn do rozlewania, kapslowania i etykietowania, zabezpieczono również m.in. 30 kartonów zakrętek do butelek.

d4ac9rz

Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT i podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 100 tys. złotych. Obecnie policjanci z powiatu wrocławskiego i wieluńskiego wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy. Za posiadanie papierosów, alkoholu i tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej, grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4ac9rz

Podziel się opinią

Share
d4ac9rz
d4ac9rz
Więcej tematów