Trwa ładowanie...

Spór z kontrolerami. Co z lotami z Polski? "Niewielki przełom"

"Niewielki przełom" - tak o efektach niedzielnych rozmów z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej mówi pełnomocniczka kontrolerów Anna Garwolińska. Z jej słów wynika, że PAŻP wstępnie zgodziła się na podwyżki płac.

W poniedziałek kolejna runda rozmów między PAŻP a kontrolerami ruchu lotniczegoW poniedziałek kolejna runda rozmów między PAŻP a kontrolerami ruchu lotniczegoŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1lsoq2
d1lsoq2

W niedzielę odbyły się następne rozmowy przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z członkami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

Jak informuje Radio ZET, doszło do niewielkiego przełomu, bo jest wstępna zgoda PAŻP na podwyżki. - Wciąż kwestią do omówienia pozostaje sprawa regulaminu pracy i kodeksu etyki - przekazała pełnomocniczka kontrolerów Anna Garwolińska.

Z kolei z opublikowanego komunikatu obu stron wynika, że PAŻP w sobotę w godzinach późnowieczornych przesłał uwagi oraz stanowisko do poszczególnych propozycji ZZKRL ujętych w projekcie zmian do regulaminu wynagradzania.

Zobacz też: Przewrót pogodowy. Najnowsza prognoza długoterminowa

"Strony prowadziły rozmowy nad uwagami oraz stanowiskiem pracodawcy do projektu zmian do regulaminu wynagradzania" - dodano.

d1lsoq2

Rozmowy będą kontynuowane w poniedziałek o godz. 10. "Rozmowy prowadzone są w sposób merytoryczny w atmosferze wzajemnego szacunku" - zaznaczono.

Negocjacje między Agencją a przedstawicielami kontrolerów ruchu trwają od kilkunastu dni. Związkowcy nie zgadzają się na nowe zasady wynagradzania, ale rozmowy dotyczą też bezpieczeństwa czy zapisów w regulaminie pracy.

Od 1 maja kłopoty z lotami z Warszawy i Modlina?

W sobotę premier Mateusz Morawiecki mówił, że cały czas liczy na kompromis w rozmowach między PAŻP a kontrolerami ruchu lotniczego. Informował również, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawiał mu również plany rezerwowe, jeżeli do porozumienia by nie doszło.

W piątek prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson informował, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z kontrolerami ruchu lotniczego, ok. dwie trzecie lotów z Warszawy i Modlina może się nie odbyć od 1 maja.

d1lsoq2

Według ULC loty z polskich lotnisk regionalnych i nad Polską powinny odbywać się bez zakłóceń.

Źródła: Radio ZET, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lsoq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lsoq2
Więcej tematów