Trwa ładowanie...

Spięcie na konferencji. Kaczyński starł się z dziennikarzem

W trakcie konferencji doszło do sprzeczki między Rafałem Bochenkiem a jednym z dziennikarzy TVP, który chciał zadać pytanie Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Telewizja Polska "Panorama" jest w tej chwili przestępczo opanowana, ja z nią nie rozmawiam - odpowiedział prezes PiS.

Sprzeczka na konferencji PiS. "Panorama jest przestępcza"Sprzeczka na konferencji PiS. "Panorama jest przestępcza"Źródło: Prawo i Sprawiedliwość
d19pd9t
d19pd9t

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w weekend przedstawiciele PiS objadą prawie wszystkie województwa w kraju. - Przekaz, z którym chcemy zwrócić się do społeczeństwa jest następujący - ta władza obiecywała sto konkretów, a łamana jest konstytucja. Będziemy mieli intensywny weekend. Zostaną objechane właściwie wszystkie województwa - zapowiedział w piątek prezes PiS.

PiS wyrusza w Polskę

Jak mówił, przekaz, z którym PiS chce zwrócić się do społeczeństwa, jest następujący: "Ta władza obiecywała sto konkretów, a realia są takie, że łamana jest konstytucja".

- Łamane jest prawo, przejmowane są organy państwa, w tym prokuratura i to w sposób, można powiedzieć, siłowy - podkreślił Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Macierewicz odpowie za podkomisję? "Wydaje mi się to dość oczywiste"

Jego zdaniem "mamy do czynienia z podwójną grą". - W Polsce obywatelom się mówi, mówi to sam premier, że nic się nie zmieni, że jesteśmy przeciwko zmianom traktatów etc., a coś zupełnie innego mówi się, kiedy się jest w Brukseli i mamy do czynienia w gruncie rzeczy ze zgodą na niemiecki dyktat. Na tę niemiecką drogę - powiedział prezes PiS. Dodał, że "następują pewne drobne ustępstwa" i mamy "w gruncie rzeczy utracić suwerenność".

Sprzeczka z dziennikarzem TVP. "Nie będę rozmawiał"

Pierwsze pytanie po wygłoszonym przez Kaczyńskiego oświadczeniu zadał dziennikarz Telewizji Republika. Prezes mówił ponownie o torturach, jakie spotkały jednego z byłych posłów Wąsika lub Kamińskiego oraz o tym, że decyzje zapadły na samej górze władzy. Mówił również o tym, jak CPK jest ważne dla Polski, a w tej chwili "jest to kwestionowane". - Kwestie związane z gospodarką morską, portami. Wiadomo, że tu wszędzie wchodzimy w konflikt interesu z Niemcami, tylko obowiązkiem władz jest bronić polskich interesów, a nie niemieckich, a dzisiaj mamy przy władzy partię niemiecką - powiedział.

Kolejne pytanie chciał zadać dziennikarz TVP.

d19pd9t

- Prosimy o kolejne pytanie. Bardzo bym prosił o dopuszczenie dziennikarzy mediów, które mają niekwestionowany status prawny. Pan reprezentuje dzisiaj media, które zostały przejęte... - mówił rzecznik PiS Rafał Bochenek.

- A pan, z jakiej jest telewizji? - zapytał Kaczyński.

Dziennikarz odpowiedział, że z programu "Panorama", ale został zagłuszony przez Rafała Bochenka, który stwierdził: "z telewizji Sienkiewicza i Tuska".

- Telewizja Polska "Panorama" w tej chwili jest przestępczo opanowana, ja z nią nie rozmawiam - powiedział Kaczyński.

d19pd9t

Dziennikarz usiłował zaprotestować, jednak został uciszony przez rzecznika PiS. - Już dostał pan odpowiedź i nie raz to tłumaczyłem. Bardzo proszę dopuścić redakcje - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19pd9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d19pd9t
Więcej tematów