WP

Sondaż. Świetne notowania prezydenta, gorsze parlamentarzystów

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS, większość Polaków pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. Respondenci byli zdecydowanie mniej zadowoleni z pracy posłów i senatorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poparcie dla Andrzeja Dudy utrzymuje się na wysokim poziomie
Poparcie dla Andrzeja Dudy utrzymuje się na wysokim poziomie (East News)
WP

Prezydenta Andrzeja Dudę pozytywnie oceniło 60 proc. respondentów. Wspomniany odsetek spadł o 1 punkt procentowy. Podobnie jak w poprzednim badaniu, 30 proc. badanych nie jest zadowolonych z pracy prezydenta. 10 proc. Polaków nie ma w tej kwestii wyrobionego zdania (o 1 p. proc. więcej niż w poprzednim sondażu CBOS).

WP.PL
Podziel się

W kwietniu działalność Sejmu pozytywnie oceniało 29 proc. badanych. Od marca odsetek badanych pozytywnie oceniających pracę posłów spadł o 3 punkty procentowe. Niższą izbę parlamentu negatywnie ocenia zaś 53 proc. Polaków (wzrost o 2 p. proc.). Wyrazistej opinii na temat pracy posłów nie ma 18 proc. badanych (wzrost o 1 punkt).

WP

Podobnie niskie są notownaia senatorów. Wyższą izbę parlamentu chwali 30 proc. respondentów. Od marca wspomniany odsetek spadł o 3 p. proc. Niezadowolone z pracy Senatu jest 42 proc. badanych (spadek o 1 p. proc.). Zdania w tej kwestii nie ma 28 proc. Polaków (wzrost o 4 p. proc.).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 kwietnia 2019 roku na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP