Qaqwqwrqw

Sondaż: wybory do Paramentu Europejskiego. PiS wyprzedza KE o 5 pkt. proc.

Dobre wiadomości dla PiS. Z najnowszego sondażu wynika, że ugrupowanie może liczyć na poparcie 41,6 proc. głosujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyprzedza tym samy Koalicje Europejską, która może uzyskać 36,2 proc. głosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. PiS wyprzedza KE o 5 pkt. proc.
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. PiS wyprzedza KE o 5 pkt. proc. (WP.PL)
Qaqwqwrqw

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl wynika jednak, że oba ugrupowania tracą poparcie. PiS, w prównaniu z sondażem sprzed dwóch tygodni stracił 0,4 pkt proc. poparcia, Koalicja Europejska zanotowała spadek o 1,5 pkt proc.

Zobacz także: Sondaż. PiS wciąż na czele, Konfederacja "nad kreską"

Na trzecim miejscu w badaniu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia. Głosowanie na to ugrupowanie deklaruje 8,8 proc. badanych (wzrost o 1,2 pkt proc.). Na czwartym miejscu znalazł się ruch Kukiz'15 z poparciem 6,1 proc. (bez zmian w porównaniu z ostatnim badaniem).

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Kłótnia między Mazurek i Pawłowicz. Michał Dworczyk zabiera głos

Konfederacja: Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy może liczyć na poparcie 3,7 proc. głosujących (spadek o 0,1 pkt proc.), Lewica Razem - 2,1 proc. (wzrost o 0,5 pkt proc.) i Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego - 1,1 proc. (spadek o 0,1 pkt proc.). Na inne ugrupowania wskazało 0,4 pkt proc. respondentów.

Zobacz także: Sondaż: PiS deklasuje. Ogromna przewaga nad Koalicją Europejską

Qaqwqwrqw

Według wyliczeń portalu, rozkład mandatów wyglądałby następująco: 23 mandaty dla PiS (24 jeśli dojdzie do brexitu), 20 mandatów dla Koalicji Europejskiej, 5 dla Wiosny i 3 dla Kukiz'15.

Badanie przeprowadzono w dniach 17-18 kwietnia 2019 r. na próbie 1010 dorosłych osób.

Źródło: dorzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw