Qaqwqwrqw

Sondaż. PiS wciąż na czele, Konfederacja "nad kreską"

Według sondażu Kantar dla "Faktów" TVN, najwyższym poparciem Polaków wciąż cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które nieznacznie wyprzedza Koalicję Europejską. Uwagę zwraca również dobry wynik Konfederacji, która ponownie przekroczyła próg wyborczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS pozostaje liderem na polskiej scenie politycznej
PiS pozostaje liderem na polskiej scenie politycznej (PAP, Fot: Adam Warżawa)
Qaqwqwrqw

Gdyby wybory do europarlamentu odbyły się dziś, PiS mogłoby liczyć na 38 proc. głosów. KE wskazało 35 proc. respondentów. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia z 10-procentowym wynikiem.

Według sondażu, swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego wprowadziłby także Kukiz'15, cieszący się poparciem 6 proc. badanych. "Nad kreską" znalazła się także Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (5 proc.). To kolejne badanie, które daje antyunijnemu ruchowi wynik powyżej progu wyborczego.

WP.PL
Podziel się
Qaqwqwrqw

Poza europarlamentem znalazłby się Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej, który w badaniu wskazało 2 procent respondentów. Dwa proc. badanych nie wie na kogo zagłosuje. Według sondażu, frekwencja wyniesie 46 proc.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 15-16 kwietnia 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba wynosiła 1004 osoby.

Zobacz także: Zalewska i Szydło w europarlamencie? Sikorski: mam z tymi paniami problem

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw