Trwa ładowanie...
d46rzn1

Sondaż. Polacy gorzej oceniają pracę prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął kampanię prezydencką - ruszył w trasę po Polsce "Dudabusem". Chce przekonać Polaków, by po raz kolejny na niego zagłosowali. Tymczasem, jak wynika z najnowszego sondażu, odsetek Polaków zadowolonych z jego prezydentury nieznacznie spadł od ubiegłego miesiąca.
Share
Polacy ocenili prezydenta i premiera. Nowy sondaż
Polacy ocenili prezydenta i premiera. Nowy sondażŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d46rzn1

Z najnowszego sondażu Kantar wynika, że odsetek badanych pozytywnie oceniających urząd prezydenta spadł o 2 punkty procentowe. Obecnie zadowolonych z pracy Andrzeja Dudy jest 45 proc. Polaków. Nie zmienił się odsetek osób, które prezydenta oceniają źle - wynosi on 42 proc., czyli tyle samo, co w styczniu. 13 proc. badanych (o 2 pkt. proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu) nie potrafi ocenić pracy Dudy.

Zobacz także: Polacy ocenili prezydenta i premiera. Nowy sondaż

Andrzeja Dudę najlepiej oceniają wyborcy PiS (93 proc. ocen pozytywnych). Negatywnie działalność prezydenta oceniają wyborcy Koalicji Obywatelskiej (78 proc. ocen negatywnych), Lewicy (69 proc.) oraz PSL-Kukiz'15 (68 proc.).

d46rzn1

Nie zmieniła się od ubiegłego miesiąca ocena pracy premiera Mateusza Morawieckiego. Pozytywnie ocenia go 44 proc. ankietowanych. 41 proc. badanych uważa, że premier źle wypełnia swoje obowiązki (spadek o 2 pkt. proc.). 15 proc. badanych nie potrafiło ocenić pracy premiera.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki. Zmiany na podium

Poprawiły się nieznacznie (o 1 pkt. procentowy) notowania rządu. Obecnie zadowolonych z jego pracy jest 44 proc. ankietowanych. 43 proc. badanych uważa, że rząd źle pracuje. Zdania na ten temat nie ma 13 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-12 lutego 2020 r. metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

Źródło: wnp.pl

d46rzn1

Podziel się opinią

Share
d46rzn1
d46rzn1
Więcej tematów