Trwa ładowanie...

Sondaż. PiS triumfuje w wyborach do Sejmu

Strajk nauczycieli nie wpływa niekorzystnie na poparcie dla PiS. Jak wynika z najnowszego sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować w wyborach parlamentarnych 43,8 proc. badanych.

Sondaż. PiS triumfuje w wyborach do SejmuŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2xnts1

Poparcie dla PiS wzrosło od poprzedniego badania o 1,2 pkt. proc. i wynosi 43,8 proc. Jeśli PO wystartowałaby w wyborach do Sejmu i Senatu samodzielnie, mogłaby liczyć na 25,7 proc. To spadek o 1 pkt. proc. w porównaniu do badania z marca. Na trzecim miejscu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia, na którą zagłosowałoby 8,2 proc. ankietowanych (wzrost o 1,8 pkt. proc.).

Swoich przedstawicieli w Sejmie miałby jeszcze Kukiz'15 - 6,4 proc. poparcia (+ 0,1 pkt. proc.) oraz PSL z wynikiem 5 proc. (-0,3 pkt proc.). Wyniki poniżej progu wyborczego zanotowały: SLD – 4,2 proc., Partia Korwin – 2,9 proc., Nowoczesna – 1,4 proc., Razem – 1,1 proc., Ruch Narodowy – 0,5 proc. oraz Teraz – 0,2 proc.
Takie wyniki sondażu oznaczają, że PiS miałby w Sejmie 249 posłów, PO –153, Wiosna – 29, Kukiz'15 – 16, PSL –12, inni – 1.

Badanie przeprowadzono w dniach 10-11 kwietnia 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Zobacz także: Schreiber kpi z okładki tygodnika ze Schetyną

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xnts1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xnts1
Więcej tematów