Trwa ładowanie...

Sondaż: Patryk Jaki powinien zrezygnować. Przynajmniej na czas kampanii wyborczej

Polacy uważają, że kandydat PiS w wyborach samorządowych powinien ustąpić z funkcji przewodniczącego komisji ds. reprywatyzacji i wiceministra sprawiedliwości na czas kampanii wyborczej. Taką opinię wyraziło 65 proc. respondentów w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Sondaż: Patryk Jaki powinien zrezygnować. Przynajmniej na czas kampanii wyborczejŹródło: East News
dgg7t5x
dgg7t5x

Przeciwnego zdania było 25 proc. biorących udział w badaniu. 13 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk Henryk Domański twierdzi, że na wyniki badania wpływ mógł mieć stosunek ankietowanych do PiS.

dgg7t5x

- W Warszawie wciąż jest większość przeciwników partii rządzącej i na każdą odpowiedź o ocenę reprezentanta PiS padnie wypowiedź negatywna. Respondenci kierowali się sympatią i antypatią do kandydata kojarzonego z konkretnym ugrupowaniem, a nie kalkulowali wykorzystania sprawowanych urzędów w kampanii wyborczej przez Jakiego - tłumaczy.

Zobacz także: Posłanka ujawnia kulisy lansu polityków na proteście w Sejmie

Opinia naukowca znajduje odzwierciedlenie w wynikach sondażu z podziałem na sympatie polityczne. 65 proc. wyborców PiS twierdzi, że Jaki nie powinien rezygnować z pełnionych funkcji. W przypadku sympatyków ugrupowań opozycyjnych opinie są odwrotne - 73 proc. elektoratu Platformy, 83 proc. wyborców Nowoczesnej i 60 proc. głosujących na PSL uważa, że wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji jednak powinien ustąpić na czas kampanii wyborczej.

Jak twierdzi prof. Domański, praca na wspomnianych stnaowiskach nie przeszkadza Jakiemu w prowadzeniu aktywnej kampanii wyborczej. Zdaniem naukowca szanse kandydata PiS na zwycięstwo w Warszawie rosną.

- Jest bardziej energiczny. Bardziej zależy mu na tym, by zostać prezydentem stolicy, niż Rafałowi Trzaskowskiemu - ocenia.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgg7t5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgg7t5x
Więcej tematów