Trwa ładowanie...
d4izb63

Sondaż: Niemcy bardziej boją się Stanów Zjednoczonych niż Rosji

"Der Spiegel" informuje, że obywatele Niemiec znacznie bardziej obawiają się USA pod przywództwem Donalda Trumpa niż Rosji rządzonej przez Władimira Putina. To wnioski płynące z badań dotyczących zagrożeń dla Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel i Władimir Putin
Angela Merkel i Władimir Putin (iStock.com)
d4izb63

Z najnowszego sondażu "Radar bezpieczeństwa 2019: Alarm dla Europy" wynika, że co drugi Niemiec uważa Stany Zjednoczone Donalda Trumpa za zagrożenie dla Europy. Rosji Władimira Putina obawia się tylko 33 proc. ankietowanych.

Zdaniem osób biorących udział w badaniu, bezpieczeństwo Europy pogorszyło się wskutek rozszerzenia NATO i Unii Europejskiej. W związku z tym, aż 54 proc. Niemców popiera zwiększenie wydatków na obronność.

O niemiecko-rosyjskich relacjach dużo mówi się ostatnio w kontekście Nord Stream 2. Wielka inwestycja gazowa ma połączyć te dwa państwa omijając m.in. Polskę.

d4izb63

Polacy mocno niezadowoleni

"Sondaż przeprowadziły biura zbliżonej do SPD fundacji Friedricha Eberta. Jego obszerne wyniki mają zostać przedstawione na rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa" - informuje Deutsche Welle.

Już teraz "Der Spiegel" zdradza jednak pewien element badania opinii publicznej dotyczący Polski. Zdaniem gazety, aż 67 proc. obywateli naszego kraju uważa, że "nie jesteśmy traktowani z należytym uznaniem".

Źródło: Der Spiegel, Deutsche Welle

Zobacz także: Biedroń może liczyć na 31 posłów. PiS na czele sondażu - niemal 40 proc.

d4izb63

Podziel się opinią

Share
d4izb63
d4izb63
Więcej tematów