Trwa ładowanie...
sondaż

Sondaż: Niemcy bardziej boją się Stanów Zjednoczonych niż Rosji

"Der Spiegel" informuje, że obywatele Niemiec znacznie bardziej obawiają się USA pod przywództwem Donalda Trumpa niż Rosji rządzonej przez Władimira Putina. To wnioski płynące z badań dotyczących zagrożeń dla Europy.

Share
Sondaż: Niemcy bardziej boją się Stanów Zjednoczonych niż Rosji
Źródło: iStock.com
d38tk8k

Z najnowszego sondażu "Radar bezpieczeństwa 2019: Alarm dla Europy" wynika, że co drugi Niemiec uważa Stany Zjednoczone Donalda Trumpa za zagrożenie dla Europy. Rosji Władimira Putina obawia się tylko 33 proc. ankietowanych.

Zdaniem osób biorących udział w badaniu, bezpieczeństwo Europy pogorszyło się wskutek rozszerzenia NATO i Unii Europejskiej. W związku z tym, aż 54 proc. Niemców popiera zwiększenie wydatków na obronność.

d38tk8k

O niemiecko-rosyjskich relacjach dużo mówi się ostatnio w kontekście Nord Stream 2. Wielka inwestycja gazowa ma połączyć te dwa państwa omijając m.in. Polskę.

Polacy mocno niezadowoleni

"Sondaż przeprowadziły biura zbliżonej do SPD fundacji Friedricha Eberta. Jego obszerne wyniki mają zostać przedstawione na rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa" - informuje Deutsche Welle.

Już teraz "Der Spiegel" zdradza jednak pewien element badania opinii publicznej dotyczący Polski. Zdaniem gazety, aż 67 proc. obywateli naszego kraju uważa, że "nie jesteśmy traktowani z należytym uznaniem".

Źródło: Der Spiegel, Deutsche Welle

d38tk8k

Podziel się opinią

Share
d38tk8k
d38tk8k
Więcej tematów