Trwa ładowanie...
dma9foi

Biedroń może liczyć na 31 posłów. PiS na czele sondażu

Na czele politycznego poparcia niezmiennie PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 39,7 proc. badanych – wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. Na podium są jeszcze PO i Wiosna Biedronia.
Share
Robert Biedroń założył własną partię
Robert Biedroń założył własną partięŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
dma9foi

Poparcie dla PiS oznacza, że partia zyskałaby 224 mandaty w Sejmie i nie mogłaby samodzielnie rządzić. Drugie miejsce w sondażu zajmuje PO - 28,2 proc. poparcia (157 mandatów). Na trzecim miejscu jest nowe ugrupowanie na polskiej scenie politycznej – Wiosna Biedronia. Chce na nią głosować 8,6 proc. badanych. Oznacza to, że partia zyskałaby 31 mandatów.

W Sejmie znalazłby się jeszcze Kukiz'15 z poparciem sięgającym 7,4 proc. głosów (27 mandatów) oraz PSL - 5,9 proc. (20 mandatów).

Jak wynika z sondażu Estymatora, do Sejmu nie weszłyby następujące ugrupowania: SLD - 4,6 proc., Ruch Narodowy (1,3 proc.), KORWiN (1,2 proc.), partia RAZEM (1 proc.), oraz Nowoczesna (0,9 proc.) i Teraz Ryszarda Petru (0,3 proc.).

dma9foi

Schetyna o Biedroniu - populista - czytaj więcej

Badanie przeprowadzono w dniach 5-7 lutego 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Palikot wsparł partię Biedronia - czytaj więcej

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dma9foi

Zobacz także: Robert BiedrońBiedroń podał powody oryginalnej nazwy swojej partii

dma9foi

Podziel się opinią

Share
dma9foi
dma9foi
Więcej tematów