Trwa ładowanie...

Sondaż: Jarosław Wałęsa czy Paweł Adamowicz? Kto zostanie prezydentem Gdańska?

Eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa jest liderem w wyścigu do fotela prezydenta Gdańska - wynika z najnowszego sondażu. Na drugim miejscu znalazł się dotychczasowy prezydent Paweł Adamowicz. Depcze mu po piętach kandydat Zjednoczonej Prawicy Kacper Płażyński.

Sondaż: Jarosław Wałęsa czy Paweł Adamowicz? Kto zostanie prezydentem Gdańska?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Werner Dominik
d44c9kf

Z sondażu IBRIS dla "Faktu" i "Onetu" wynika, że gdyby wybory samorządowe odbyły się teraz, to Jarosław Wałęsa zdobyłby 31,8 proc. głosów. Paweł Adamowicz mógłby liczyć na poparcie 27,5 proc. ankietowanych, Kacper Płażyński - 26,6 proc.

Płażyński nie ma szans na wygraną, ale znacząco utrudni zwycięstwo Wałęsie - komentuje "Faktowi" wyniki sondażu prof. Andrzej Rychard, socjolog PAN. - Mimo znanego nazwiska nawet zwolennicy PiS mogą pamiętać, że jego ojciec był jednym z "trzech tenorów" założycieli PO - dodaje.

d44c9kf

Pozostali kandydaci, jak wynika z sondażu, praktycznie nie liczą się w wyścigu. Andrzej Cynowa (SLD) może liczyć na zaledwie 3,1 proc. głosów, Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk) - 2,6 proc., Jacek Hołubowski (Gdańsk Tworzą Mieszkańcy) - 2,3 proc.

6,1 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, na kogo odda głos.

Sondaż przeprowadzono 27-28 sierpnia metodą wywiadów CATI na próbie 1100 osób.

Źródło: "Fakt"

d44c9kf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44c9kf
Więcej tematów