Trwa ładowanie...
d28lnm6

Sondaż. Duża przewaga PiS, zmiana układu sił wśród mniejszych partii

Według najnowszego sondażu PiS zachowuje bezpieczną przewagę nad Koalicją Obywatelską. Do roszady doszło na dalszych miejscach - Konfederacja nieznacznie wyprzedziła PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż cieszy się największym poparciem
Sondaż. Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż cieszy się największym poparciem (East News, Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER)
d28lnm6

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu", Prawo i Sprawiedliwość popiera 40,48 proc. Polaków. Notowania partii rządzącej nieznacznie spadają, bowiem w poprzednim badaniu wspomnianej sondażowni wskazało ją 41,10 proc. badanych, a w jeszcze wcześniejszym 43 proc.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (27,39 proc.). Podium zamyka Lewica, którą popiera 14,66 proc. respondentów. Do Sejmu dostałyby się także Konfederacja (8,47 proc.) oraz PSL (8,28 proc.).

WP.PL

- Wyniki z badania na badanie są coraz niższe, więc w tej sytuacji można już mówić o trendzie spadkowym. PiS niezwykle zaangażowało się w spór dotyczący wymiaru sprawiedliwości. Spór, który jest bardzo eksploatujący dla tej partii i niezrozumiały dla dużej części społeczeństwa. Mimo szumnych zapowiedzi zmian ze strony PiS, one w żadnym stopniu nie przekładają się na kontakt obywateli z sądami - komentuje wyniki badania dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

d28lnm6

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż w dniach 22-23 stycznia na próbie 1091 dorosłych Polaków.

Źródło: "Super Express"

Zobacz też: Wdowa po Janie Szyszce oskarża PiS. Jest reakcja wicepremiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28lnm6

Podziel się opinią

Share

d28lnm6

d28lnm6
Więcej tematów