Trwa ładowanie...
d20l21g

Najnowszy sondaż. PiS nie zniechęcił do siebie Polaków

Najnowszy sondaż pokazuje, że kontynuowanie "dobrej zmiany" podoba się Polakom. Najwięcej obywateli zagłosowałoby na PiS. Jest też więcej zwolenników niż krytyków Mateusza Morawieckiego i jego rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki mają powody do zadowolenia
Sondaż. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki mają powody do zadowolenia (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d20l21g

PiS po kilku miesiącach od wyborów parlamentarnych nie zraził do siebie Polaków. Wciąż najwięcej obywateli zagłosowałoby na partię Jarosława Kaczyńskiego - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

43,5 proc. - na tyle głosów może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska. Na nią wskazało 29,7 proc. respondentów. Na podium znalazła się też Lewica z wynikiem 11,8 proc.

Koalicję Polską wybrało natomiast 8,7 proc. badanych, a Konfederację - 5,9 proc. ankietowanych. Odpowiedź "inni" wybrało 0,4 proc. uczestników badania.

d20l21g

Zobacz też: "Zamach stanu"? Marcin Horała odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

Sondaż. Pytanie o Mateusza Morawieckiego

Polaków zapytano też o to, jak oceniają premiera i rząd. Radę ministrów kierowaną przez Mateusza Morawieckiego pozytywnie odbiera 47 proc. ankietowanych, a negatywnie - 41 proc. Zdania w sprawie nie ma 12 proc. badanych.

d20l21g

Ponadto działalność premiera pozytywnie ocenia 49 proc. ankietowanych, a negatywnie - 39 proc. Kolejne 12 proc. nie zajęło stanowiska w sprawie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-24 stycznia 2020 r., metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób.

Przeczytaj także:

Andrzej Duda "zacinał się", kiedy mówił po angielsku. Jest wideo

Sondaż CBOS. Polacy ocenili rząd Mateusza Morawieckiego

d20l21g

Źródło: DoRzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów