Trwa ładowanie...
sondaż

Najnowszy sondaż. PiS nie zniechęcił do siebie Polaków

Najnowszy sondaż pokazuje, że kontynuowanie "dobrej zmiany" podoba się Polakom. Najwięcej obywateli zagłosowałoby na PiS. Jest też więcej zwolenników niż krytyków Mateusza Morawieckiego i jego rządu.

Share
Najnowszy sondaż. PiS nie zniechęcił do siebie Polaków
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d1g9j3v

PiS po kilku miesiącach od wyborów parlamentarnych nie zraził do siebie Polaków. Wciąż najwięcej obywateli zagłosowałoby na partię Jarosława Kaczyńskiego - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

43,5 proc. - na tyle głosów może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska. Na nią wskazało 29,7 proc. respondentów. Na podium znalazła się też Lewica z wynikiem 11,8 proc.

d1g9j3v

Koalicję Polską wybrało natomiast 8,7 proc. badanych, a Konfederację - 5,9 proc. ankietowanych. Odpowiedź "inni" wybrało 0,4 proc. uczestników badania.

Zobacz też: "Zamach stanu"? Marcin Horała odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

Sondaż. Pytanie o Mateusza Morawieckiego

Polaków zapytano też o to, jak oceniają premiera i rząd. Radę ministrów kierowaną przez Mateusza Morawieckiego pozytywnie odbiera 47 proc. ankietowanych, a negatywnie - 41 proc. Zdania w sprawie nie ma 12 proc. badanych.

Ponadto działalność premiera pozytywnie ocenia 49 proc. ankietowanych, a negatywnie - 39 proc. Kolejne 12 proc. nie zajęło stanowiska w sprawie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-24 stycznia 2020 r., metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób.

Źródło: DoRzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g9j3v

Podziel się opinią

Share
d1g9j3v
d1g9j3v
Więcej tematów