Trwa ładowanie...

Sondaż. Polacy ocenili rząd Mateusza Morawieckiego

Notowania nowego gabinetu Mateusza Morawieckiego są podobne jak w przypadku poprzedniego rządu. Nieznacznie mniejszą przychylnością ankietowanych cieszy się natomiast sam premier.

Sondaż. Polacy ocenili rząd Mateusza MorawieckiegoŹródło: East News
d7razwp

W styczniowym sondażu przygotowanym przez CBOS 41 proc. badanych zadeklarowało, że jest zwolennikami obecnego rządu, a 29 proc. jego przeciwnikami. Obojętność wyraziło 26 proc. respondentów. Grupa zwolenników obecnego gabinetu zmniejszyła się o 1 punkt proc. w porównaniu z badaniem z grudnia ubiegłego roku, odsetek przeciwników nie zmienił się, o 1 punkt proc. więcej było w styczniu badanych, którzy zadeklarowali obojętność wobec rządu. Tyle samo co w grudniu (4 proc.) było respondentów, którzy odpowiedzieli "trudno powiedzieć" na pytanie o stosunek do rządu.

WP.PL
Źródło: WP.PL

W styczniu o 3 punkty proc. mniej było ankietowanych zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki - w grudniu 2019 było ich 59 proc., w styczniu 56. Grupa niezadowolonych nie zmieniła się - podobnie jak w grudniowym sondażu jest to 35 proc. badanych.

Spadły również wskaźniki określające ocenę wyników pracy rządu. W styczniu pozytywnie oceniło je 51 proc. badanych, podczas gdy w poprzednim sondażu zadowolonych było o 5 punktów proc. więcej. Źle wyniki działalności obecnego rządu oceniło 33 proc., czyli o 4 punkty proc. więcej niż w listopadzie.

Polacy tracą również wiarę w politykę gospodarczą gabinetu Morawieckiego. W styczniu 47 proc. respondentów uznało, że działania rządu stwarzają szansę na poprawę sytuacji gospodarczej. To o 5 punktów proc. mniej niż w listopadzie minionego roku.

Zobacz też: Sędzia Paweł Juszczyszyn przyjechał do Sejmu, ale cofnięto mu delegację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7razwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7razwp
Więcej tematów