Trwa ładowanie...
d3c5r76

Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kłótnia polityków na Twitterze

Wybory prezydenckie 2020 - najnowszy sondaż dla Wirtualnej Polski pokazuje, że Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska mają niemal takie same szanse na zwycięstwo w drugiej turze. Wyniki komentują politycy - niektórzy w mało elegancki sposób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kłótnia polityków na Twitterze
Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kłótnia polityków na Twitterze (East News, Fot: Marek Szandurski/Tomasz Jastrzębowski)
d3c5r76

Sondaż Instytutu Badań Spraw Publicznych dla Wirtualnej Polski rzucił nowe światło na wybory prezydenckie 2020. Choć Andrzej Duda wciąż ma bezpieczną przewagę nad resztą stawki, w II turze Małgorzata Kidawa-Błońska przegrywa z nim o włos.

Z przeprowadzonego 19 stycznia sondażu wynika, że na obecnie urzędującego prezydenta głos oddałoby 50,09 proc. ankietowanych. Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć na 49,91 proc. głosów, a różnica mieści się w granicach błędu statystycznego.

Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kłótnia polityków na Twitterze

Sondaż wywołał prawdziwą burzę na Twitterze. Politycy związani z Koalicją Obywatelską apelują o mobilizację i przekonują swoich sympatyków, że wybory wcale nie są rozstrzygnięte. Wyniki nie spodobały się za to politykom PiS. Szefowa klubu radnych tej partii w sejmiku zachodniopomorskim napisała, że wyborcy Kidawy-Błońskiej chcą głosować "przeciwko polskiej racji stanu".

d3c5r76

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

"Zabory, wojna, komuna, postkomuna zlasowały mózgi i odebrały pokoleniom zdolność myślenia" - napisała na Twitterze Małgorzata Jacyna-Witt. Wpis szybko został usunięty, ale wcześniej zdążył go uwiecznić poseł KO Cezary Tomczyk.

d3c5r76

Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Dobre wieści dla Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza

Sondaż pokazał też stabilne poparcie dla Krzysztofa Bosaka. Jego partyjny kolega Robert Winnicki uważa, że w zbliżającej się kampanii jeden z kandydatów odegra rolę zmiennej, jak przed pięcioma laty Paweł Kukiz. "My będziemy pracować nad 'efektem Kukiza' dla #Bosak2020, łącznie z walką o II turę" - napisał szef Ruchu Narodowego.

Umiarkowane powody do zadowolenia ma Władysław Kosiniak-Kamysz. Co prawda w I turze poparcie dla niego zadeklarowało 7,77 proc. ankietowanych, ale jest zdecydowanie najmocniejszym kandydatem "drugiego wyboru". Gdyby komuś z faworytów nie udało się wejść do drugiej tury, szef Ludowców miałby zaskakująco duże szanse na zwycięstwo.

Czytaj też: Andrzej Duda nie wygra w drugiej turze? Zaskakujący sondaż
Najnowsze sondaże, wybory prezydenckie. Andrzej Duda nie wygra od razu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c5r76

Podziel się opinią

Share

d3c5r76

d3c5r76
Więcej tematów