Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż: 38-proc. poparcie dla Andrzeja Dudy

Z sondażu Kantar wynika, że lider w wyścigu o fotel prezydencki wciąż jest ten sam: Andrzej Duda. Głosowanie na niego zadeklarowało 38 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu, z 20-proc. poparciem, znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż: 38-proc. poparcie dla Andrzeja DudyŹródło: East News, fot: Jacek Domiński/Reporter
d2kx5vz
d2kx5vz

Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajął kandydat Lewicy Robert Biedroń. Głosowanie na niego zadeklarowało 7 proc. badanych - informuje rmf24.pl.

Na czwartym miejscu znalazł się Szymon Hołownia z 6 proc. poparcia. Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) mógłby liczyć na 4 proc. głosów, Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 1 proc.

d2kx5vz

Jak wynika z badania Kantar aż 22 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos. 2 proc. zagłosowałoby na innego kandydata.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

73 proc. badanych zadeklarowało udział w wyborach prezydenckich (odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak"). 10 proc. odpowiedziało, że "raczej" nie weźmie w nich udziału, 8 proc. stwierdziło: "zdecydowanie nie".

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 9-15 stycznia, metodą wywiadów bezpośrednich na reprezentatywnej próbie 984 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje prezydenckie badano w grupie 719 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Źródło: rmf24.pl

d2kx5vz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kx5vz
Więcej tematów