Trwa ładowanie...
d309pw5

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż: 38-proc. poparcie dla Andrzeja Dudy

Z sondażu Kantar wynika, że lider w wyścigu o fotel prezydencki wciąż jest ten sam: Andrzej Duda. Głosowanie na niego zadeklarowało 38 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu, z 20-proc. poparciem, znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda wciąż na prowadzeniu w wyścigu o fotel prezydencki
Andrzej Duda wciąż na prowadzeniu w wyścigu o fotel prezydencki (East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter)
d309pw5

Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajął kandydat Lewicy Robert Biedroń. Głosowanie na niego zadeklarowało 7 proc. badanych - informuje rmf24.pl.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Kłótnia polityków na Twitterze

Na czwartym miejscu znalazł się Szymon Hołownia z 6 proc. poparcia. Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) mógłby liczyć na 4 proc. głosów, Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 1 proc.

d309pw5

Jak wynika z badania Kantar aż 22 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos. 2 proc. zagłosowałoby na innego kandydata.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

73 proc. badanych zadeklarowało udział w wyborach prezydenckich (odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak"). 10 proc. odpowiedziało, że "raczej" nie weźmie w nich udziału, 8 proc. stwierdziło: "zdecydowanie nie".

d309pw5

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda zaciera ręce. Jeden dzień, dwa obiecujące sondaże

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 9-15 stycznia, metodą wywiadów bezpośrednich na reprezentatywnej próbie 984 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje prezydenckie badano w grupie 719 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Źródło: rmf24.pl

d309pw5

Podziel się opinią

Share

d309pw5

d309pw5
Więcej tematów