Trwa ładowanie...
d19w841

Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda niekwestionowanym liderem

Wszystko wskazuje za to, że obecnie urzędujący Andrzej Duda ma mocne szanse, by piastować urząd prezydenta przez kolejne pięć lat. Najnowszy sondaż potwierdza jego przewagę nad pozostałymi kandydatami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda utrzymuje swoją wysoką pozycję
Andrzej Duda utrzymuje swoją wysoką pozycję (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d19w841

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu, nie ma jednak większości w Senacie. Politycy PiS nie ukrywają, że bardzo zależy im na wygranej swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Polacy zagłosują po ich myśli - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl.

W pierwszej turze na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 47,1 proc. badanych, a na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską już sporo mniej respondentów, bo 24,1 proc. Na podium znalazł się też lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wybrało go 9,3 proc. ankietowych.

Poza pierwszą trójką znaleźli się Robert Biedroń z Lewicy z poparciem 8,9 proc., niezależny kandydat Szymon Hołownia (5,6 proc.) oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji (4,6 proc.). Opcję "inny kandydat" wskazało 0,4 proc. pytanych.

d19w841

Zobacz też: "Zamach stanu"? Marcin Horała odpowiada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

Andrzej Duda dobrym prezydentem

W badaniu zapytano też o ocenę działalności Dudy jako prezydenta. Zadowolonych jest 54 proc. ankietowanych, a niezadowolonych - 36 proc. Kolejne 10 proc. respondentów nie ma zdania w sprawie.

d19w841

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23–24 stycznia 2020 r., metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób.

Polacy są też zadowoleni z premiera i rządu, na czele którego stoi Mateusz Morawiecki. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, znów Polacy wybraliby partię Jarosława Kaczyńskiego.

Przeczytaj także:

Andrzej Duda "zacinał się", kiedy mówił po angielsku. Jest wideo

Sondaż CBOS. Polacy ocenili rząd Mateusza Morawieckiego

Źródło: dorzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19w841

Podziel się opinią

Share
d19w841
d19w841
Więcej tematów