Trwa ładowanie...
d46pkv2

Sondaż: Co trzeci Niemiec negatywnie o Unii Europejskiej

W Polsce panuje przekonanie, że Niemcy to ogromni euroentuzjaści. Jednak jak pokazują najnowsze badania opinii publicznej, o których pisze Deutsche Welle, spora grupa naszych sąsiadów coraz krytyczniej postrzega unijną integrację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
26 maja odbędą się wybory do PE.
26 maja odbędą się wybory do PE. (PAP/EPA)
d46pkv2

Zdecydowana większość Niemców niezmiennie popiera ideę europejską. 57 proc. z nich ocenia Unię pozytywnie.

Na pytanie, z czego są najbardziej zadowoleni, wskazują głównie możliwość pracy w innym kraju unijnym, swobodę podróżowania oraz swobodny przepływ towarów i usług, a także wspólną walutę.

"Na pytanie o ocenę UE, aż 11 proc. naszych sąsiadów jest niezdecydowana" - informuje Deutsche Welle.

d46pkv2

Takie wnioski płyną bowiem z sondażu hamburskiego instytutu badań rynkowych Splendid Research, które opublikowano w sobotę.

Niezadowoleni z polityki rolnej

Przypomnijmy, że już 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wiele wskazuje na to, że w nowym europarlamencie jak nigdy dotąd silna będzie reprezentacja eurosceptyków.

d46pkv2

Co więcej, grupa niezadowolonych z UE rośnie nawet w Niemczech. Niespełna dwa miesiące przed eurowyborami 32 proc. obywateli tego kraju nie ma najlepszego zdania o UE.

Ankietowani negatywnie oceniają szczególnie następstwa polityki unijnej w rolnictwie. Zaledwie niespełna połowa Niemców stwierdziła, że efekty są w tej dziedzinie pozytywne.

Sondaż został przeprowadzony online w styczniu wśród 1006 Niemców w wieku od 18 do 69 lat. Respondenci byli pytani o ich nastawienie do UE. Teraz sondażownia opublikowała wyniki badania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46pkv2

Podziel się opinią

Share
d46pkv2
d46pkv2
Więcej tematów