Trwa ładowanie...
drj966c

Nowy sondaż. Spore poparcie dla "piątki Kaczyńskiego"

45 proc. ankietowanych uważa, że państwo polskie stać na realizację "Piątki Kaczyńskiego". Tak wynika z sondażu CBOS, z którego wynika, że Polacy pozytywnie oceniają zapowiadane rozwiązania Prawa i Sprawiedliwości.
Share
Nowy sondaż. Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia
Nowy sondaż. Jarosław Kaczyński ma powody do zadowoleniaŹródło: East News
drj966c

Największym powodzeniem cieszy się obietnica wprowadzenia "trzynastej emerytury". Popiera ją 84 proc. badanych. Na drugim miejscu uplasował się pomysł przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Podium zamyka 500 plus na każde dziecko: popiera je 75 proc. Polaków.

Zdaniem ankietowanych większe wsparcie ze strony państwa powinny otrzymać przede wszystkim seniorzy i emeryci (29 proc.) oraz niepełnosprawni i ich opiekunowie (26 proc).

Jednocześnie 60 proc. badanych jest zdania, że wydatki z budżetu państwa nie powinny przekraczać jego dochodów.

drj966c

"Piątka Kaczyńskiego" to zestaw obietnic przedstawionych przez prezesa PiS na jednej z konwencji wyborczych. Zakłada wprowadzenie świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko, "trzynastej emerytury", zerowego PIT dla pracujących do 26. roku życia. Mają zostać również obniżone koszty pracy. PiS obiecuje również przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.

Zobacz także: Kto schrzanił ws. Brexitu? Wiceszef MSZ ma swoją teorię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Interia.pl

drj966c

Podziel się opinią

Share
drj966c
drj966c
Więcej tematów