Trwa ładowanie...

Sondaż: Biedroń najlepszym kandydatem lewicy na prezydenta. Ogromna przewaga

Przewaga prezydenta Słupska nad kolejnym kandydatem wyniosła prawie 50 proc. Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Jak twierdzą eksperci, wyniki sondażu świadczą o słabości polskiej lewicy.

Share
Sondaż: Biedroń najlepszym kandydatem lewicy na prezydenta. Ogromna przewaga
Źródło: PAP
d3ro00k

Aż 62 proc. respondentów uznało Roberta Biedronia za najlepszego kandydata na urząd Prezydenta RP wśród polityków lewicy. Drugie miejsce w sondażu zajęła Monika Jaruzelska. Dziennikarka zgromadziła 14 proc. głosów.

Bardzo słabo wypadli liderzy największych lewicowych partii. Przewodniczący Razem Adrian Zandberg uzyskał zaledwie 9 proc. poparcia, natomiast szef SLD Włodzimierz Czarzasty - 8 proc. 7 proc. respondentów nie wie, który z kandydatów lewicy sprawdziłby się najlepiej.

d3ro00k

- Jest mi bardzo miło, że tak wiele Polek i Polaków widzi mnie w roli pretendenta do urzędu prezydenta. Trudno mi cokolwiek wykluczać w przyszłości, ale na razie miejscem mojej pracy jest Słupsk, gdzie realizuję wiele ważnych dla miasta i jego mieszkańców projektów i to jest mój priorytet - skomentował wyniki sondażu Robert Biedroń.

Zobacz także: Paweł Lisicki: Pomysł PiS jest szkodliwy

Jak twierdzi prof. Kazimierz Kik, "wynik sondażu daje odpowiedź na pytanie dlaczego lewica w Polsce jest zmarginalizowana". Zdaniem politologa, jeśli środowiska lewicowe chcą, by ich pretendent odegrał istotną rolę w wyborach prezydenckich, powinny poszukać innego kandydata.

d3ro00k

W ostatnich wyborach prezydenckich środowiska lewicowe reprezentowali Janusz Palikot oraz poparta przez SLD Magdalena Ogórek. Uzyskali odpowiednio 1,42 oraz 2,38 proc. głosów.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ro00k

Podziel się opinią

Share
d3ro00k
d3ro00k
Więcej tematów