Trwa ładowanie...
zamach
18-03-2013 12:21

Somalia: 10 osób zginęło w samobójczym zamachu w Mogadiszu

W wybuchu samochodu pułapki w centrum stolicy Somalii Mogadiszu zginęło co najmniej 10 osób. Do samobójczego zamachu doszło w pobliżu pałacu prezydenckiego i Teatru Wielkiego.

Share
Somalia: 10 osób zginęło w samobójczym zamachu w MogadiszuŹródło: AFP, fot: Mohamed Abdiwahab
d34dcv6

- Zginęło co najmniej 10 osób, a siedem zostało rannych - powiedział Abdiqadir Mohamud z miejscowej policji, podkreślając, że jest to wstępny bilans zamachu a liczba ofiar może być większa.

Według policji zamachowiec samobójca zdetonował ładunki wybuchowe, gdy przejeżdżał ruchliwym bulwarem biegnącym pomiędzy pałacem prezydenckim a Teatrem Wielkim.

- Celem zamachowca był wysokiej rangi oficer sił bezpieczeństwa, który przejeżdżał samochodem obok budynku teatru. Większość ofiar śmiertelnych to pasażerowie mikrobusu komunikacji miejskiej, który znalazł się pomiędzy samochodem zamachowca a pojazdem rządowym - dodał Mohamud.

d34dcv6

Na razie do zamachu nie przyznała się żadna organizacja.

Somalia jest pogrążona w permanentnej wojnie domowej i chaosie politycznym od czasu obalenia w 1991 roku dyktatury Mohammeda Siada Barre. Radykalne islamskie ugrupowanie zbrojne Al-Szabab, będące głównym przeciwnikiem słabych władz centralnych, kontroluje znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju. Przed ponad rokiem wojska rządu przejściowego i oddziały Unii Afrykańskiej wyparły bojowników Al-Szabab z Mogadiszu, ale islamiści nadal przeprowadzają w stolicy zamachy.

d34dcv6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34dcv6
d34dcv6
Więcej tematów